bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

O bir Çamlıca sevdalısı

MHP Hendek Belediye Meclis üyesi işadamı emekli bürokrat Hüdaverdi Bahadır, Çamlıca’ın her şeyi. Kimse Çamlıca’ın vekili yok demesin o Çamlıca’lıların abisi, vekili…

O bir Çamlıca sevdalısı
O bir Çamlıca sevdalısı admin
Bu içerik 1553 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

2014 yılı  yerel seçimlerinde Hendek Belediye Meclisi üyeliğine seçilen Bahadır’ın gerek mecliste yaptığı yapıcı muhalefet, yeri geldiğinde acımasız eleştirilerinin yanı sıra yeri geldiğinde de  mecliste iktidar tarafından alınan doğru kararların taraftarı olarak ilçe gündemine adını yazdırdı.

O kadar mı?

Tabiki değil…

Gidin Çamlıca’ya yapılanları çıplak gözle izleyin kararınızı ondan sonra verin.

   Çamlıca mahallesine verilen sözler üzerine takılan su saatleri sonrasında içtikleri suya çıkartılan fahiş fiyat politikasına en ağır muhalefeti yaptı ve halkında desteği ile  bu mücadeleden alnının akıyla çıktı.

    Daha yakın zaman öncesinde elektrik santrali binasının yenilenmesi nedeniyle bilinçsizce kesilen asırlık çınar ağaçlarının kesilmesi olayına gövdesini değil adeta kellesini koydu ve nihayetinde müteahhitin Belediyenin öngördüğü anlaşma doğrultusunda çalışmasını sağladı.

Bahadır bu adı gibi gerçekten bahadır…

Çamlıca aşkıyla yanıp tutuşan bir bahadır.

Yüzü güleç, eli açık, gönlü geniş bir insan.

   Mahallesinde işklettiği taş ocağından gerek Hendek Belediyesine gerekse Çamlıca’ın özellikle kış aylarında geçit vermeyen Gökçekoğlu rampasının ıslahı, yolun genişletilmesinde  başta kendi araç ve personeli olmak üzere ocağından bila bedelsiz temin ettiği kum, taş, çakıl malzemeleri ile Gökçekoğlu rampasını  korkulu rüya olmaktan çıkardı.

Bununla kalsa iyi…

Nerde..?

   Hizmet etme aşkı  zorlamayla değil içten gelir

   Mahallenin içinden geçen derenin etrafında bulunan peşmur,perişan, çalı ve bakımsızlıktan geçilmeyen yaklaşık 100 dönüm araziyi, arazi ile birlikte derenin ıslahını ve derenin her iki yakasına açılan yollar, derenin kayan bölümlerine devasa taşlarla örülerek güvenli hale getirilen dere ıslahını   DSİ ve kendi iş makinaları, kendi personeli ve ocağından temin ettiği malzeme ile yine bila bedelsiz yaparak Çamlıca’lıların gönlünü fethetti.

Öyleki Çamlıca’da kiminle konuşsanız “ O bizim meclis üyemiz değil Milletvekilimiz”  dediklerine şahit olursunuz.

Dere ıslahının yanı sıra 100 dönüm arazinin ıslahınıda yapan Bahadır, hedefinin Çamlıca’ya yakışır mesire alanı ve gençlerin top oynayabilecekleri çim saha yapmayı hedefliyor.

Yapılanları parayla yapsanız milyonlara tekamül eder.

   Hedefleri büyük olan Bahadır bununla da yetinmiyor. Mahallesinde bulunan İmam Hatip ortaokulu bahçesine de kapalı bir spor salonu, okulun hemen bitişiğinde bulunan çatısı çökmüş, duvarları yıkılmış ucubeye dönmüş  ve mahalleye ait köy evinin Hendek Belediyesi ile ortaklaşa tadilatını yapmayı kafasına koymuş.  Tadilat sonrasında  binanın bir kısmını  İmam Hatip Ortaokulundaki ve mahallelerine akşam sabah vasıta ile gidip gelen spor hocalarına tahsis ederek hem binanın sahiplenmesi hemde Çamlıcaspor kulübüne tahsisi hedefleri arasında.

   Siz bakmayın bazılarının daha dün kapısından ayrılmayıp bugün ise her yaptığını haksız yere itham ve eleştiriler yaptıklarına. Bu eleştiri ve ithamları kendisine yönelttiğimizde mütevaziliğinden ödün vermeyerek; “ Ben bu hizmetleri mahalleme Allah rızası için yapıyorum. Kim ne derse desin bilen biliyor, ancak şu unutulmasın ki çalışan insanların şevkini kırmaya yönelik haksız itham, iddia ve suçlamalar kişinin kendisini bağlar onları da Allah’a havale ediyorum” diye konuştu.

   Hani hep deriz ya bir şeylerin gerçekleşmesi  Allah’ın inayeti ve isteği ile olur , Cenab-ı  Allah bazı kullarını bu işlere vesile kılar. İşta Çamlıca mahallesine de  Hüdaverdi Bahadır abimizi vesile kılmış.  Allah sağlık versin, huzur versin. Allah böylesi hayırsever, milliyetçi insanlarımızın sayısını artırsın… 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ardabey     2018-05-17 Ona laf eden zavallının,girdiği seçimde kendine oy verdiği bile şüpheli, çarşıyı gezse 3 kişiden fazla selam vereni olmaz.Hüdaverdi bey, Namuslu, şerefli, Allah'tan ve devlet malından korkan iyi bir insan ve Müslüman, Allah CC kendisinden razı olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR