bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Hendek AK Parti teşkilatı kanatlı hayvan üreticilerini ziyaret etti

Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ve yönetim kurulu arkadaşları Sakarya beyaz et üreticileri birliği başkanı İrfan Demiray’ı ziyaret etti.

Hendek AK Parti teşkilatı kanatlı hayvan üreticilerini ziyaret etti
Hendek AK Parti teşkilatı kanatlı hayvan üreticilerini ziyaret etti admin
Bu içerik 335 kez okundu.

Ziyarette gündem konusu yakın zamanda Sakarya beyaz et üreticileri birliğinin üretimi durdurarak greve gitmesi  oldu. 

Biz kanunlara uyuyoruz sizde uyun

Birlik Başkanı İrfan Demiray “Sakarya beyaz et üreticileri birliği mevcut Sakarya'da 1213 tane faal durumda üretim çiftliği bulunmakta bir dönemlik periyotta 30 milyon civciv üretilmekte Türkiye'nin beyaz et ihtiyacının % 30 Sakarya üretmekte bu süreçte bize Bilecik Birliği, İzmit Birliği, Düzce Birliği Akçakoca Birliği, Bolu Birliği bizlere destek vermektedir 6 ilin toplam üretim kapasitesi % 70 bu sorunları görmezden geldiğimizde sıkıntılar daha da büyüyor.  Kaos ortamına doğru ilerliyor bu süreç devletimizi de sıkıntıya sokar. Biz bize söylenen kanuna uyuyoruz. Bizim gibi karşı taraflarında kanuna uymalarını istiyoruz”. Dedi.

Sizin sorununuz bizim sorunumuz

Başkan Ali Kemal Sofu “Biz sorunlarını dinleyerek birliği ve firmayı tarım ve hayvancılık bakanlığının yönetmeliğine uymaya davet ediyoruz.  Bir an önce çözüme kavuşturularak üreticilerimizin de firmanın da bu süreçten güçlenerek çıkmalarını diliyoruz. İl başkanlığımızın ve il tarım müdürlüğümüzün konuyla ilgilendiklerini biliyoruz”. dedi 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOFU ISINMA TURUNDA
SOFU ISINMA TURUNDA
2019 Yılının İlk Madalyaları
2019 Yılının İlk Madalyaları