bizimhendek.com
Advert
Advert

YILIN ANNESİ ELMAS AÇIKDİLLİ SEÇİLDİ

AK Parti Hendek İlçe Kadın Kolları tarafından Anneler Günü programı Meşale Grup’a ait Sindoma düğün salonunda düzenlendi. Düzenlenen programa, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Hendek İlçe Kadın Kolları Başkanı Bedia Yılkın, Eski Kadın Kolları Başkanı Emine Kavakçı Tosun ve tüm mahallelerden hanımlar katıldı.

YILIN ANNESİ ELMAS AÇIKDİLLİ  SEÇİLDİ
YILIN ANNESİ ELMAS AÇIKDİLLİ  SEÇİLDİ admin
Bu içerik 650 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Hayatın ilk ışığıdır anne

Programın açılış konuşmasını İlçe Kadın Kolları Başkanı Bedia Yılkın yaptı. Yılkın, Anneler Gününü kutlayarak başladığı konuşmasında “ Bir hayatın ilk ışığıdır, ilk nefesi, ilk adıdır anne, her yana ışık saçar, evreni aydınlatır. Annelerimiz geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan yüreklerindeki sınırsız sevgi ve sabırlarıyla Dünyanın en kutsal varlıklarıdır. Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek fedakârca çalışan anneler, aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasınız en önemli güvencesidir. Sadece anne değil, kalbi anne şefkati ile atan tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyorum “Dedi.

Sofu, Anneler gününü kutladı

AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu da bir selamlama konuşması yaparak 'Sevgi, şefkat ve merhamet gibi temel ihtiyaçlarımıza karşılık beklemeden cevap veren annelerimize sunabileceğimiz en güzel hediye yine hak ettikleri sevgi, saygı ve ilgiyi onlara hissettirmek olacaktır. Bu vesileyle başta aziz şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin anneler gününü yürekten kutluyorum."

 

Cennet anaların ayakları altındadır

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü de konuşmasında “ Cennet Anaların ayakları altındadır. Bizler böyle bir dine mensubuz. Çocuklarımızı çok iyi yetiştirmeliyiz, onlar bizim geleceğimizdir. Tüm annelerimiz ve özellikle şehit annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Onların yetiştirdiği evlatlar sayesinde Vatanımız dimdik ayakta duruyor. Belediye olarak sizlere en güzel hizmeti vermenin gayreti ile çalışıyoruz. En büyük desteği siz hanımlardan alıyoruz. Özellikle Kadın kollarımıza teşekkür ediyorum. Seçimlerde evlerinden, eşlerinden ve çocuklarından büyük fedakârlık yaparak çalışıyorlar. Ailelerine de desteklerinden ve sabırlarından dolayı teşekkür ediyorum “ Diyerek, başta eşi hanımefendi olmak üzere Anneler Günü’nü kutladı.

Filistin, Suriye’deki hanımlara selam olsun

İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu da bir selamlama konuşması yaparak “ Anne, aileyi ve toplumu yönlendirendir. Kadının başka bir varlıktan üstünlüğü varsa bu da anneliğidir. Evlatlarını şehit veren ve Vatan sağ olsun diyen annelerimizi saygıyla anıyorum. Biz bu ülkede, her türlü hürriyetimizle yaşarken, Filistin, Suriye’deki hanımlara selam olsun, Allah onları biran önce özgürlüğüne kavuştursun inşallah. Dünya mazlumları için de mücadele ediyoruz. Bizler bir bütünüz, bu bütünlüğü ayakta tutan, eştir, kadındır, anadır. Programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “ Diyerek, Anneler Günü’nü kutladı.   

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç’ta konuşmasında, “Bizleri dünyaya getiren, büyüten ve hiçbir zaman gölgesini üzerimizden eksik etmeyen annelerimiz başımızın tacıdır. Onlar ailemizin birliğimizin dirliğimizin teminatlarıdır. Hayatımızın her aşamasında desteklerine ihtiyaç duyduğumuz, yanlarında her zaman huzur bulduğumuz annelerimizin bizlere aşıladığı değerleri çocuklarımıza aktarabilmeliyiz. Annelerimize olan vefa borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Ancak onlara hayırlı evlatlar olmak, vatana ve millete faydalı bireyler haline gelerek başarılara imza atmak bizlere düşen en önemli görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutlayarak sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

Hendek Elele Engelliler Derneği, engelli annelerine plaket takdim ederek anneler gününü kutlarken yılın annesi ise Elmas Açıkdilli seçildi.

Elmas Açıkdilli kimdir?

Dikmen mahallesinde ikamet eden Açıkdilli, 54 yaşında ve 11 çocuk annesi. Eşi inşaat işçisi ve yaklaşık 10 yıl önce çalıştığı bir inşaatta düşerek yatağa mahkum olur. Anne Açıkdilli hayata küsmez tam tersine eşine bakmak çocuklarını okutabilmek adına hayata sımsıkı sarılır. Bağa bahçeye yövmiyeye gider, en büyüğü 36 en küçüğü 13 yaşında 11 çocuk annesidir. Bütün çocuklarını okutmuş anne Açıkdilli bu yaşam hikayesi ile Yılın Annesi seçilmeyi çoktan haketmiş bir anne.

Program sonrası, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Tosun masaları tek tek gezerek misafirlere karanfil hediye ettiler.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Filiz     2018-05-14 "Filistin ve Suriye'de ki hanımlara selam olsun" demeden önce; vatanı ve bayrağı ve ülkemizin güvenliği için canlarını vererek ve kanlarını dökerek şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşan kahraman asker, polis ve korucularımızın anne ve eşlerine selam göndermek sizin boynunuzun borcudur..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İYİ PARTİ KAPILARI KAPADI. HİÇ BİR PARTİYLE İTTİFAKA GİTMEYECEĞİZ!
İYİ PARTİ KAPILARI KAPADI. HİÇ BİR PARTİYLE İTTİFAKA GİTMEYECEĞİZ!
ATAMIZI ANDIK!
ATAMIZI ANDIK!