bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

YARI AÇIK KADIN CEZAEVİ RESMEN AÇILDI

İlçemizde KYK tarafından yapılan öğrencilere yönelik yurtların boşaltılmasının ardından atıl halde bekleyen yurt binalarının ekonomiye kazandırılması amacıyla yarı açık kadın cezaevine dönüştürme çalışmaları sona erdi.

YARI AÇIK KADIN CEZAEVİ RESMEN AÇILDI
YARI AÇIK KADIN CEZAEVİ RESMEN AÇILDI admin
Bu içerik 1252 kez okundu.

Kapasitesi 1500

   Marmara bölgesinin en büyük  Hendek yarı açık kadın cezaevinin mahkum kapasitesi 1500 kişiden ibaret. Atıl durumda olan yurt binalarının cezaevi olarak Adalet Bakanlığı’na devrinin ardından başlayan çalışmalar sonuçlandı. Etrafı çelik çitlerle çevrilen cezaevi resmen hizmete girdi.

  Cılız tepkiler

   İlçemizdeki KYK binalarının cezaevine dönüştürülme projesi gündeme geldiğinde bir takım cılız tepkiler meydana gelmiş, konu Hendek Belediye Meclisi gündemine alınarak tartışılmış ve buranın cezaevi olarak değil eğitim kurumu olarak hayata geçirilmesi kararı alınmış ve konu Ankara’ya taşınmıştı. Ancak ilerleyen süreçte  mecliste alınan kararın aksine  KYK kampüsü cezaevi olarak faaliyete geçti. 

Cezaevi açılacak


Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, “Cumhurbaşkanımızın tüm Türkiye’deki idarecilere seslenerek bölgenizde atıl durumda olan devlet binalarına işlerlik kazandırın talimatı sonrasında Hendek’te atıl durumda bulunan eski yurt binasını Hendek Ekonomisine kazandırma adına harekete geçtik. En kısa zamanda bölgemizin en büyük kadın açık cezaevini açacağız.”demişti.

Yeni hizmete giren yarı açık kadın cezaevi Turanlar mahallesinin güney doğusunda Pınarlı mahalle sınırları arasında bir yerleşke de bulunuyor.  Cezaevinde bugün itibarı ile 250’ye yakın kadın mahkum bulunuyor.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek