bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Eski Bayındırlık Bakanı Cevat Ayhan vefat etti.

2010 yılında geçirdiği beyin kanaması sonucu yatağa bağlı tedavisi süren Cevat Ayhan, akşam saatlerinde Bayındır Hastanesinde vefat etti.

Eski Bayındırlık Bakanı Cevat Ayhan vefat etti.
Eski Bayındırlık Bakanı Cevat Ayhan vefat etti. admin
Bu içerik 393 kez okundu.

Bugün Ankara Hacıbayram Camisi'nde ikindi namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından memleketi Sakarya'ya getirilecek, Ayhan'ın naaşı, Çarşamba günü de öğleyin Adapazarı Orhan Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Akyazı ilçesine bağlı Çıldırlar Mahallesi'nde toprağa verilecek. 
    1930 yılında Akyazı'da doğan Ayhan, İTÜ Makina Mühendisliği Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede master derecesi alan Ayhan, DPT Uzmanlığı, Aliağa Rafinerisi Tevsi Projesi Makina Grubu Şefliği, Petkim Tesisleri Tevsi Projesi Proje Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı, Türkiye Zirai Donatım Kurumu Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 

    Kapatılan Refah Partisi'nde 19, 20 ve 21'inci Dönem Sakarya Milletvekilliği yapan Ayhan, "REFAHYOL" olarak adlandırılan 54. Hükümet'te Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevlerini üstlenmişti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ardabeyi     2018-05-08 Siyasi yaşamı boyunca ne kendi nede yakınlarının adı hiç bir şaibeye bulaşmamış,ihale ve rant peşinde koşmamış,kursağından haram devlet malı geçmemiş memleket sevdalısı dava adamı güzel insan,,mekanın cennet olsun,hayatın Para,güç,makam ve iktidar peşinde koşan Sakarya siyasetçilerine örnek olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hizmet eli Kazımiye’de
Hizmet eli Kazımiye’de
ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YERDEYİZ…
ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YERDEYİZ…