bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Mahalle sakinlerinden İMDAT çağrısı

Kemaliye mahallesi 1191 inci sokak sakinleri Hendek Belediyesine böyle seslendi: 9 yıldır Belediye hizmetlerinden mahrumuz.

Mahalle sakinlerinden İMDAT çağrısı
Mahalle sakinlerinden İMDAT çağrısı admin
Bu içerik 588 kez okundu.

İşte mahalle sakinlerinden gazetemize gelen  sitem dolu o mesaj:

Doğalgaz boru hatlarının 2009 yılında döşendiği sokak, o tarihten beri asfalt yapılmayı beklemektedir. Üniversiteye, stadyuma, pazar yerine, Rasim Paşa Camisine gidip gelenlerin kullandığı bu sokak, ana caddelere çıkan iki tarafıda yeni kaldırımların seviyesi altında kaldığından en ufak yağışlı havada göle dönmektedir. Sokaktaki çukurlar araçların lastik boyuna ulaşmıştır.

Sokak başındaki çöp konteyneri yerinden alınıp stadyuma koyulduğundan, sokak içindeki aydınlatma direği altı çöplük haline gelmiştir.

Belediyemiz görevlilerine talebimiz üzerine, daha önce bu sokağa girmeyen atık toplama aracı haftada 3-4 kez bu sokaktan çöpleri almaktadır. Fakat yoğun yaşam alanı olduğundan sokak temizliği yetersiz kalmakta, çöplerin açıkta insan ve çevre sağlığını etkilememesi için sokak başına çöp konteyneri  koyulması gerekmektedir.

Şu an aydınlatma direği altına atılan çöpler, fare, karga, kirpi, kedi, köpek gibi hayvanlara ev sahipliği yapması nedeniyle özellikle çocuklar tehlike altındadır. Bu mevsimde bile kapı ve pencerelerimizi oluşan sinek sürüleri ve kötü koku nedeniyle açamamaktayız.

Sokak sakinleri olarak bu bölgede yaşayan vatandaşların çöplerini, konteyner koyuluncaya kadar bir arka sokaktaki konteynerlere atmalarını rica ediyoruz.

Aylar önce bu sokak ile ilgili fotoğraflı yardım dilekçemizi verdiğimiz belediyemizden yardım beklediğimizi ilgililere saygı ile duyuruyoruz...

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cevat     2018-05-07 Teşekkürler sn. Çileci, sokak acil çöp konteyneri beklemekte????
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hizmet eli Kazımiye’de
Hizmet eli Kazımiye’de
ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YERDEYİZ…
ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YERDEYİZ…