bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Başpehlivan Recep Kara oldu

Püsküllü Cumayeri güreşlerinde Cumayeri Belediyesi tarafından organize edilerek bu yıl dördüncüsü gerçelşetirilen yağlı güreşler çok sayıda pehlivanın katılımı ile yapıldı. Güreş etkinliğinne Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Hendek selman Dede güreş ağası Selman Sever’de katılarak hem güreşleri izlediler hemde Başkanlık seçimlerinin haftasında ilçemizde 18. si düzenlenecek olan geleneksel Selman Dede güreşlerine davette bulundular.

Başpehlivan Recep Kara oldu
Başpehlivan Recep Kara oldu admin
Bu içerik 1076 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Başpehlivan Aykırı ilk turda ustası Ahmet Kavakçı’yı yendi

Yaklaşık 300 güreşçinin kıspet giydiği Cumayeri Belediyesi Geleneksel Yağlı Güreş etkinliği güzel başladı güzel bitti. İlerleyen dakikalarda  başa güreşen Kırkpınar başpehlivanları için kura çekimi yapıldı. Kura sonrasında Kırkpınar başpehlivanlarından Ahmet Kavakçı yine ilçemizin yetiştirdiği başpehlivan Süleyman Aykırı ile güreş tuttu. Yaklaşık 25 dakika süren güreş Aykırı’nın galibiyeti ile sona erdi. Güreş sonunda Aykırı, ustası Ahmet Kavakçı’nın elini öperek bir üst turu bekledi.

Başpehlivan Recep Kara

Kıran kırana geçen güreşler sonrasında Cumayeri güreşleri baş pehlivanı Mahmut Kavakçı’nın çırağı Recep Kara olurken, ikinciliği Süleyman Aykırı, üçüncülükleri ise  Ünal Karaman ile Serhat Balcı paylaştılar.

Cumayeri güreş etkinliklerinde güreşlerin ardından  2019 yılının güreş ağalığı  için açık artırma yapıldı. Açık artırmaya Cumayeri Belediye başkanı Recep Tuna, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ve Cumayeri 2018 yılı güreş ağası Alibaba Gürsoy katıldılar.

2019 yılı ağalığı 50 bin lira

Açık artırma Cumayeri Belediye Başkanı Tuna’nın 40 bin lira teklifi ile açıldı. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’de açık artırmada 45 bin lira fiyat belirlerken 2018 yılı güreş ağası Alibaba Gürsoy açık artırmada 50 bin lira fiyat vererek 2019 yılı güreş ağası oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek