bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Başkan Püsküllü Atatürk parkında

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden dizayn edilen ve ilçe halkına Yaşam Alanı olarak lanse edilen Atatürk parkında incelemelerde bulundu. Başkan Püsküllü, yapmak kadar korumanında gerekliliğine vurgu yaptı.

Başkan Püsküllü Atatürk parkında
Başkan Püsküllü Atatürk parkında admin
Bu içerik 1716 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Kafeteryanın ayrı ziayretçiler için ayrı tuvaletleri mevcut

   Kamuoyunda çokça dillendirilen  ( Atatürk parkında halkın kullanımına yönelik tuvaletler yok)  algısının tabelaların olmamasından  kaynaklandığını vurgulayan Püsküllü;  “Atatürk parkı yeni çehresi ile ilçemiz adına yeni bir yaşam  alanı oldu. Ailelelrin çocuklarıyla gençlerimizin arkadaşlarıyla ve  Eğitim Fakültesi ve Meslek Yüksek okulunda eğitim öğretim  gören kültür elçilerimiz öğrencilerimizin gönül rahatlığı ile güvenle oturup istirahat edebilecekleri parkımızın içerisinde iki adet binamız mevcut.  Biri kafeterya ve konferans salonu olarak hizmet verecek olan binanın kendisine özel erkek-bayan ve engelli tuvaleti mevcut  diğer binamızda ise parkı ziyaret eden ziyaretçilerimizin kullanacağı erkek-bayan ve engelli tuvaletlerimiz mevcuttur.  Tuvaletleri gösteren tabelaların montaj edilmemiş olması kamuoyunda yanılgıya yol açtığını belirtti.

Görüyoruz ki yetişkinler içinde oyun parkına ihtiyaç var!

Bitme aşamasına gelen parkta incelemelerde bulunan Püsküllü,  parkın içerisinde 3-5 ve 12-15 yaş gurubuna ait oyun metaryelleri olduğunu ifade eden Püsküllü;  şaka yollu “ görüyoruz ki uyarı levhaları olmasına rağmen büyük insanlar  parkları kullanıyorlar. Demek ki yetişkinler içinde oyun parkları yapma ihtiyacımız var”  dedi.

Yapmak yetmez korumak gerek

Park içerisindeki oyun parklarında incelemeler yapan Püsküllü, 3-5 yaş gurubunun kullanımına yönelik oyun bahçesinde yedikleri çekirdek kabuklarını toplayıp çöp kutusuna koymak yerine gelişi güzel atılan çekirdek kabuklarına dikkat çeken Püsküllü;  “bir tesisi yapmak kadar onu temiz tutmak ve korumakta önemli” dedi.

Park ve Cadde bütünlük sağladı

Atatürk parkının Muammer sencer caddesi ile bütünlük içerisinde devam eden çaçlışmaları da yerinde takip eden başkan Püsküllü,  Atatürk parkının Ramazan ayına yetişeceğini belirtti. Başkan Püsküllü  “yeni yaşam merkezimiz Atatürk parkımız halkımıza şimdiden hayırlı olsun “ temennisinde bulundu. AHMET ÇİLECİ- HENDEK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kadir     2018-05-03 Gösterişli bir ATATÜRK PARKI levhasını bekliyoruz. Söz verdin. Sözünü unutma.
Kadir     2018-05-03 Sözünde dur ve Atatürk parkı yazılı levhayı yerine koy başkan.
Çağlar     2018-05-03 Parkımızın adı, "Yaşam merkezi" değil,"ATATÜRK PARKI" dır. "ATATÜRK PARKI" nın ismi değiştirilmedi demiştiniz. O halde "ATATÜRK PARKI" tabelaları nerede? Tuvaletleri gösteren tabelalardan çok daha önemlisi, Hendek'in tarihi ile bütünleşmiş olan "ATATÜRK PARKI" tabelasının bulunmaması. Umarım, Hendek belediye Başkanı Sayın İrfan Püsküllü'nün sözünde durup, hem D-100 cephesine, hem de Muammer Sencer Caddesi cephesine bu levhaları koydurmasını bekliyoruz. Bu husus, tuvalet levhasından daha önemli..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Bayraktepe Derneği’nden ziyaret
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor
Başkan Babaoğlu’na ziyaret devam ediyor