bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Belediye meclisi (2) Ağaç katliamı damga vurdu

Hendek Belediyesinin olağan Mayıs ayı toplantısı İrfan Püsküllü başkanlığında toplandı. Toplantı öncesi konuşmasında Başkan Püsküllü; “ inşallah hepimiz yaptığımız ibadetler ve dualar hürmetine kitabımızı sağ taraftan alanlardan oluruz” diyerek Berat kandilini kutladı.

Belediye meclisi (2) Ağaç katliamı damga vurdu
Belediye meclisi (2) Ağaç katliamı damga vurdu admin
Bu içerik 1391 kez okundu.

 Ağaç katliamının takipçisiyiz

Meclisi açan Başkan Püsküllü, gündem içi ya da gündem dışı söz almak isteyenler teklifinde söz alan MHP Belediye Meclisi üyesi Hüdaverdi Bahadır ve AK Parti Belediye Başkan yardımcısı ve meclis üyesi eski çamlıca Belediyesi Belediye başkanı  Sinan Baylan Çamlıca mahallesinde yaşanan ağaç katliamının durdurulmasına destek veren siyasi parti temsilcilerine, STK başkanlarına ve vatandaşlarına teşekkür ettiler.

HES’e karşı değiliz yeşil katliama karşıyız

Bahadır yaptığı konuşmasında; “ Çamlıca mahallemizde atalarımızdan kalan yaşları 250-300 yılın üzerinde bulunan Çınar ağaçlarının HES ihalesini alan firma yetkililerince katliam boyutunda kesiliyor olmasını kabullenmenin mümkün olmadığının altını çizerek; “ HES’in yapılmasına kimse karşı değil. Kaynaklarımızın rantable kullanılmasını hepimiz istiyoruz. Bizim kızgınlığımız ve sitemimiz mesire  alanı bölgesindeki  tarihi çınar ağaçlarının katledilmesinedir” diyerek konuyu gündemde tutacaklarını ve tarihi çınar ağaçlarının kesilmemesi yönündeki mücadelelerinin devam edeceğini  belirterek bu konuda kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

İnsani olarakta vicdani olarakta karşıyız

İkinci olarak söz alan AK parti meclis üyesi Sinan Baylan’da yaptığı konuşmasında, “ bizler yeşili korumak, aldığımız emaneti yarınki nesillere çok daha iyi bir şekilde teslim etmek adına üzerimize düşeni yapmanın mücadelesi ve çalışması içerisindeyiz.  HES nedeniyle tarihi çınar ağaçlarının katliam derecesinde kesiliyor olmasına insani olarak ta vicdani olarakta karşıyız. Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” diyerek kendilerine destek olanlara teşekkür etti.

 

Yapılan inşaatı durdurduk

 

Meclis başkanı Püsküllü’de konuyla ilgili yaptığı açıklamasında;  HES  ihalesini alan firma yetkilileri Enerji Bakanlığından aldıkları işletim ruhsatına binaen eski üretim binasını yıkarak yenisini yapmaktalar. Yeni binanın enerji üretimini sağlayacak olan suyun getirilmesinde kullanılacak olan 40 cm kuturundaki boruların geçeceği güzergahta çalışmalar yapmaktalar. Projede ağaca isabet ediyorsa sadece o ağacın kesilmesi gerekirken yeşilin katledilmesine, 250-300 yıllık çınar ağaçlarının katliam derecesinde katlediliyor olmasına gönlümüz razı olamaz.  Bir Hendek Belediyesi olarak  Pazar günü yaşanan olay bize intikal etti.  Bizde dün yaşanan katliamı yerinde görmek adına  olay mahalline gittiğimizde yeni inşa edilen binanın inşaatını gerekli güvenlik önlemlerinin alınmadığı gerekçesi ile  1 Mayıs resmi tatil olmasına rağmen müdahale ettik ve inşaatı durdurduk.  Gerekli yerlerle irtibat halindeyiz. Yeşilin kurtarılması adına üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” diyerek ağaç katliamının durdurulması yönünde kendilerine destek olanlara teşekkür etti.

AHMET ÇİLECİ – HENDEK

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOFU ISINMA TURUNDA
SOFU ISINMA TURUNDA
2019 Yılının İlk Madalyaları
2019 Yılının İlk Madalyaları