bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

"Ekonominin vagonu değil lokomotifi olmayı hedefliyoruz"

Arifiye N.Erbakan Fen Lisesi öğrencileri Hendek 2.OSB’de faaliyet gösteren Küçükçalık grubuna ait KFS sanayi tesisini ziyaret ettiler.

admin
Bu içerik 745 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Öğretmenleri eşliğinde gerçekleşen ziyarette toplantı  odasında toplanıldı ve fabrika müdürü Hakan Öztürk ve insan kaynakları müdürü Kamil Çizer tarafından slayt eşliğinde fabrikanın tanıtımı ve ürettiği mamuller konusunda bilgiler aktarıldı.

   Japon teknolojisi ile en yüksek kaliteyi yakaladık

    2.OSB’de her geçen gün yıldızı parlayan ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan sanayi tesisinde faaliyet gösteren  KFS,’de 20 ile 300 denye arasında iplik  imalatı yapılabilmekte üretilen mamuller başta iç piyasa olmak üzere ihracattat da büyük rol oynuyor. Dünya genelinde iplik üretim tesislerinde Alman malı Bermak makinaları dikkat çekerken KFS üretim makinalarını  en son modern teknolojinin hakim olduğu  Japon makinalarını tercih etmiş.  Fabrika yetkilileri yakaladıkları  başarıyı  bu teknoloji ışığında yakaladıklarını belirtiyorlar. Şu an itibarı ile sanayi tesisi KFS  35.000 m2 si kapalı olmak üzere toplamda  150.000 m2 alanda 300 personel ile üretim yapıyor. Yetkililer günlük üretim kapasitelerinin 50 ton olduğunu 2018 yılı içerisinde büyüme hedefleri doğrultusunda kapasitelerini 200 tona asıl hedeflerinin ise 500 ton üretime yükseleceğinin planlandığını ifade ettiler.

   Geri dönüşüm sistemini kurarak ithalata son verip hammaddeyi kendimiz üreteceğiz

   Polimer iplik sektöründe söz sahibi olan KFS geri dönüşüm sistemine önem verdiklerini ve bu sistemi  kısa zamanda faaliyete geçirmek sureti ile şu an ithalattan elde ettikleri hammaddeyi kendi bünyelerinde üreteceklerini ve ülke ekonomisine büyük oranda katma  değer sağlayacaklarını belirttiler.

   10.000 metre iplik 40 gram

   Sanayi tesislerinde 200 farklı renkte iplik üretebildiklerini belirten yetkililer 10.000 metre ipliğin 40 gr geldiğini, polimer maddenin 290 derecede eritilerek 150 bar basınçla ( 1 bar 10 metreye su basabilecek güç)  üretim yaptıklarını anlattılar.

   Öğrencilerle sohbet eden insan kaynakları müdürü Kamil Çizer’de slayt eşliğinde hayat tecrübesini geleceğin genç girişimcisi gençlerle paylaştı.  Çizer, insan yaşamında yaşam koşullarının şartlar doğrultusunda yön aldığını, şartların kişileri farklı yönlere götürmesini bir handikap olarak görülmemesi yönünde uyarlılarda bulunarak; “ hayata asla küsmeyin, sevdiğiniz işi yapın ve hedefinize odaklanın. Bir takım oyunu olan ticaret hayatında kendinizi o takımın değerli ve vazgeçilmez üyesi olduğunuzu unutmayın. Handikapları pozitife dönüştürerek hayatınızı kolaylaştırın” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hizmet eli Kazımiye’de
Hizmet eli Kazımiye’de
ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YERDEYİZ…
ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YERDEYİZ…