bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Namazın kazası olur, fırsatın kazası olmaz!

Ahmet Çileci yazdı...

Namazın kazası olur, fırsatın kazası olmaz!
Namazın kazası olur, fırsatın kazası olmaz! admin
Bu içerik 517 kez okundu.

   Maalesef ülkenin acı gerçeği bu…

   Şu halde oyunu kuralına göre oynamak büyük önem taşıyor.

   Zaman su gibi akıyor, ne yazık ki bunu biz yıllar sonra geriye baktığımızda daha iyi anlıyoruz.

    O nedenle zaman Hendek Milliyetçiliği zamanıdır.

   İnsanoğlu fıtratı gereği unutkandır, hani deriz ya “ölenle ölünmez hayat devam ediyor” Evet fıtratımız gereği bazı şeylere saplanıp kalmak bizi toplumdan koparır, hayattan koparır bu nedenle unutmak zorundayız ancak…

Unutmamamız gereken gerçeklerin varlığını da hesaba katmak  gerek.

   1907 yılında Belediye hüviyetine bürünen ilçemize çok Belediye başkanları geldi geçti hepside iyi kötü hizmetler yaptılar, eserler bıraktılar. Onların torunları olarak bize düşen görevde onların bıraktıklarını yaşam düzeylerini yükselterek gelecek nesillere aktarmak olacaktır.

   Yakın tarihimize bir göz atacak olursak; ilçemizin 150.000 nüfusuna yetecek olan Dikmen su hattının ilçemize taşınması, ilçemizin kültürel ve eğitim düzeyini yükselten Üniversitenin ilçemizde kurulması, ilçemizin ekonomik olarak kalkınmasına vesile olan OSB'nin kurulması ilçemizden birinin parlamento da bulunması neticesinde gerçekleşti. Denilebilir ki bunlar zaten gerçekleşecekti evet bu tez de doğrudur ama bu hizmetlerin gelmesi gecikecek Hendek kalkınma hamlesinde geriye düşecekti.

   Belediyecilik konusuna da gelecek olursak atalarımızın  (çok gezen mi bilir çok okuyan mı?” ) sözünden hareketle çok gezenin daha çok bildiği bilimsel olarak ta kanıtlanmış bir teoridir.

    Günümüzde Hendek Sakarya'nın her yönden parlayan yıldızı konumuna gelmiş ise bunda en çok pay sahibi olan şüphesiz Ali İnci'dir. Onun gözü pekliği, inadı, azmi ve inancı, cevvalliği  sayesinde Hendek kısa vadede kabuğunu kırmış başarı çıtasını yükseltmiştir. İşte biz Hendeklilere burada büyük görev düşüyor.

   “Namazın kazası olur fırsatın kazası olmaz” sözü itici gelebilir ama ülkenin realitesi budur. Bu nedenle 24 Haziran'da yapılacağı ilan edilen Başkanlık ve parlamento seçimi öncesinde her siyasi partiden aday adayları müracaatlarını yaptılar. Bir takım prosüdürlerin neticesinde aday olacaklar belirlenecek ve seçim kantarına çıkacaklar. Bu süreçte biz Hendekliler olarak ilçemizden aday adaylığına müracaat eden  evlatlarımızın mutlaka sıralamaya  seçilebilecek  sıraya alınması adına üzerimize düşeni fazlasıyla yapmalıyız. Gerekirse partilerin genel merkezlerini meil bombardımına tutalım.  

   Sen-ben kavgasını bir yana bırakıp ortak noktada buluşma zorunluluğumuz vardır. Burada en büyük görev STK'lara, Sendika temsilcilerine, kısacası tüzel kişilik hüviyeti taşıyan kurum ve kuruluşlara düşmektedir. 

   Onların atacakları adımlar ve biz seçmenlerinde onları destekler davranış sergilememiz ilçemiz adına zarurettir zorunluluktur.  Hangi siyasi parti görüşüne mensup olursak olalım burada önemli olan Hendek'tir, Hendek'in geleceğidir…

    Şu halde bizlere düşen en ulvi görev  ilçemizden aday olan her bir adayı parlamentoya gönderebilme mücadelesi olmalıdır. Kendi aramızda kırgınlıklar yaşanmış olabilir ama böylesi önemli bir konuda hele hele siyasette devamlı küslük olmaz.

   Bakın günümüzde acaba dünya harbi mi çıkıyor söylemlerine vesile olan Kuzey ve Güney Kore liderlerinin yıllar sonra barış yolunda birleşmeleri, dünyaya kafa tutan ABD'nin bile bunu görmezden gelemediği aleni olarak ortaya çıkmışken ilçemizde hala sen-ben kavgasına tutuşmamız, husumet ve hamasi davranışlarımız  hiç kimseye yarar sağlamaz.

   Kapısını rahatça çalabileceğimiz, derdimizi, sorunumuzu rahatlıkla anlatabileceğimiz adaylarımıza sahip çıkmak hepimiz üzerine farzdır. Bu fırsatı çok ama çok iyi değerlendirmeliyiz.

   Sakarya'mızda küçücük  ilçelerin birden fazla milletvekili bulunuyor olması, ilçemizin Sakarya'nın lokomotifi olduğunu düşündüğümüzde Hendek bunu hak ediyor mu bir defa daha düşünelim ve kararımızı nefsi hırs ve arzularımızla değil Hendek'imizin geleceği adına karar verelim.

   Bir milletvekilimiz var iken ilçemize getirilen yatırımları düşündüğümüzde eğer bu sayıyı iki-üçe çıkartabilirsek neler yapabileceğimiz zaten kendiliğinden ortaya çıkıyor.

   Şu halde düşünmeye ne hacet. “ Hendekli olmak ayrıcalık Hendek'e hizmet etmek ibadettir” anlayışı ile ayrışmadan birlikte hareket etmeliyiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Osman Özsoy     2018-05-01 Namazın kazası mecburiyet tahtında olur. Yoksa Peygamberimiz savaşta bırak namazı cemaat sevabını da terketmemiştir.Cennetin fırsatı da namazdır. lütfen söylemler önemli.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hizmet eli Kazımiye’de
Hizmet eli Kazımiye’de
ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YERDEYİZ…
ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YERDEYİZ…