bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Yüzde 80 olur mu?

Gazeteniz Hendek Şafak'ın "Hendek Kulisi" köşesinde bu hafta bunlar var... Serkan Köse'nin kaleminden...

Yüzde 80 olur mu?
Yüzde 80 olur mu? admin
Bu içerik 611 kez okundu.

Ali İnci’nin AK Parti’den, Levent Bülbül’ün MHP’den milletvekili aday adayı olmasıyla, iki partinin toplam oy oranı hesap edilmeye başlandı bile.

AK Parti ve MHP’nin Hendek’te alacağı toplam oy oranının yüzde 80’i bulabileceği öngörüsü oldukça yaygın.

Bülbül’ün MHP’den 1’inci sıradan aday gösterilme olasılığı çok yüksek görülüyor. Hal böyle olunca, Hendeklilerin parti gözetmeksizin tercihinin MHP olması kaçınılmaz.

AK Parti’de Ali İnci’nin aday adaylığı da oldukça heyecan yarattı. Şayet, İnci sıralamaya girerse ki; şansı yüksek görülüyor. AK Parti’nin şimdiye dek aldığı oy oranlarının üzerinde bir sonuç yakalaması mümkün olabilir.

Bir başka bakış açısı da, AK Parti ile MHP’nin 2017 referandumunda Hendek’ten yüzde 70.5’lik oy oranını yakalaması üzerine… Buna ilaveten yerel adaylar, İnci ve Bülbül faktörleri de eklenince yüzde 80 hiçte abartılı bir olasılık gibi gelmiyor.

 

AK Parti ile MHP birlikte gezecek mi?

Bu soru, MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu’na soruldu.

Babaoğlu, AK Parti ile birlikte mahalle gezisi ya da ortak miting düşünmediklerini söyledi. Sebep olarak ise, seçim sürecinin kısa olmasını gösterdi.

Babaoğlu’na göre, AK Parti ile MHP seçim çalışmalarında farklı mahallelere yönelmeli. Böylelikle dar olan seçim sürecinde gidilmedik yer bırakılmayacak.

Bu arada, Babaoğlu ile AK Partili mevkidaşı Ali Kemal Sofu’nun seçim çalışmalarını istişare etmek için de bir araya gelmeleri bekleniyor.

 

Lafa bak: Bu şahsın kazanmaması için…

Levent Bülbül’ün adaylığı, gerek parti teşkilatlarında, gerekse Hendek’te memnuniyetle karşılanırken, çatlak sesler çıkmıyor da değil.

“Bu şahsın kazanmaması için elimden geleni yapacağım” diyebilecek boyutta, kin güden de var.

Tanırsınız, MHP’de disiplinsiz davranışları nedeniyle önce uzaklaştırma cezası verilen, ardından da ihraç edilen bir meclis üyesinin ifadesi bu.

Neden bu kin ve öfke, gayet açık.

Kuyruk acısı…

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek