bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Seçmen listeleri yarın askıya çıkıyor

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde oy kullanacak seçmen listeleri 2-12 Mayıs tarihleri arasında muhtarlıklarda askıda olacak. Gurbetçilerin seçmen kütüğü listeleri ise, aynı tarihlerde YSK'nın resmi internet sitesinde ilan edilecek.

Seçmen listeleri yarın askıya çıkıyor
Seçmen listeleri yarın askıya çıkıyor admin
Bu içerik 283 kez okundu.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Yurt İçi Seçmen Kütüğü'nün güncelleştirilmesine İlişkin Usul ve Esasları Belirleyen Genelgesi Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Buna göre, seçmen listeleri 2 Mayıs Çarşamba günü (yarın) saat 08.00'de muhtarlıklarda askıya çıkacak. 12 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00'de ise askıdan indirilecek.

Aynı tarihler yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar için de geçerli. Oy kullanabilecek gurbetçilerin listeleri YSK'nın resmi internet sitesi olan "www.ysk.gov.tr" adresinden yayımlanacak. Gurbetçiler, yurt dışı temsilcilikleri ve gümrük kapılarında 7 Haziran'dan itibaren oy kullanmaya başlayacak. Temsilciliklerde 19 Haziran, gümrük kapılarında ise seçim günü de dahil oy verebilecekler.

İSİMLERİ BULUNMAYANLAR NE YAPACAK?

Birinci oylama için 24 Haziran 2000, seçimin ikinci oylamaya kalması halinde 8 Temmuz 2000 tarihinde ve daha önce doğan kişiler Türkiye Cumhuriyeti kimlikleriyle İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'na başvuracak ve oy kullanmalarına imkan sağlanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOFU ISINMA TURUNDA
SOFU ISINMA TURUNDA
2019 Yılının İlk Madalyaları
2019 Yılının İlk Madalyaları