bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Ali Kemal Sofu’dan 1 Mayıs mesajı

AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada; "Ülkemiz son 15 yılda büyük bir gelişim göstermiştir. Bu gelişimin paydaşları arasında en büyük pay işçilerimizindir” dedi.

Ali Kemal Sofu’dan 1 Mayıs mesajı
Ali Kemal Sofu’dan 1 Mayıs mesajı admin
Bu içerik 331 kez okundu.

Sofu’nun yazılı açıklaması şöyle:

İşçinin ve emekçinin alın teri kutsaldır. Sevgili Peygamberimiz 'İşçinin alın teri kurumadan hakkını veriniz' şeklinde buyurarak dinimizde de işçi ve emeğe ne kadar değer verildiği gösterilmiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başbakanlık döneminde 1 Mayısın resmi tatil ve bayram ilan edilmesi için gerekli çalışmaları hazırlatmış, 2008 Nisan'ında, "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanması kabul edilmiştir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM'de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.

AK Parti Hükümetimiz hangi sektörde olursa olsun, çalışan ve üreten, emek harcayan işçilerimizin çalışma koşulları, gelirleri ve kişisel hakları iyileştirilmiş ve iyileştirilmeye devam edilmektedir. Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ilgili bakanlıklarla birlikte eş zamanlı olarak çalışarak işçilerimizin haklarını korumak ve çalışma şartlarını iyileştirmek için çalışmaktadır. Üretim ve İstihdam oranlarına baktığımızda ülkemiz son 15 yılda büyük bir gelişim göstermiştir. Bu gelişimin paydaşları arasında en büyük pay işçilerimizindir. Onlar sayesinde bu kalkınma ve üretim sağlanmıştır. Ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak rakamlara ulaşmasını sağlayacak olan, başta üretim olmak üzere tüm sektörlerde çalışan işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs gününü kutlar, bu önemli günün barış, kardeşlik ve huzur ortamında kutlanmasını temenni ederim.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hizmet eli Kazımiye’de
Hizmet eli Kazımiye’de
ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YERDEYİZ…
ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YERDEYİZ…