bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

KAYMAKAM BURHAN ve AK PARTİ İLÇE BAŞKANI SOFU BERAT KANDİLİ MESAJI YAYINLADI

Burhan; “ Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen ve mübarek Ramazan ayının bir müjdecisi olan Berat gecesi, bizlere kulluk bilinci ile suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı ve Yüce Allah'ın sonsuz rahmet ve merhametine sığınmayı müjdeler.

KAYMAKAM BURHAN ve AK PARTİ İLÇE BAŞKANI SOFU BERAT KANDİLİ MESAJI YAYINLADI
KAYMAKAM BURHAN ve AK PARTİ İLÇE BAŞKANI SOFU BERAT KANDİLİ MESAJI YAYINLADI admin
Bu içerik 468 kez okundu.

Bu gece Rabbimize, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlatır, bu görevlerimizi ihmal edip etmediğimizi sorgulayıp hata ve günahlarımızdan tövbe ederek uzaklaşma imkânı sağlar.


             Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kainata karşı affedici ve yapıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlıkları bitirme, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Bu anlamda manevi feyziyle gönüllerimizi aydınlatan nadir gecelerden biri olan Berat Kandili’nin başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemine hayırlı olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, tüm Hendekli vatandaşlarımızın kandilini tebrik ediyorum."

 

Hendek AK Parti İlçe Başkanı A.Kemal Sofu Berat Kandili mesajı yayınladı

BERAT KANDİLİMİZ MANEVİ HAYATIN İHMALİYLE DARALAN KALPLERE ŞİFAOLSUN

 

 

İslam âlemi olarak Ramazan Ayı’nın müjdecisi olan mübarek Berat Kandili’ne kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Günahlardan arınmayı ve Allah’ın mağfiretine ulaşmayı ifade eden Berat Kandili, duaların kabul edildiği gecelerden biridir.  Böyle önemli gün ve geceler, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşandığı anlardır. Bu önemli gecenin daralan kalplere aydınlık, zor durumda olanlara kolaylık vesilesi olması en büyük temennimizdir.

              Böylesi mübarek gecelerde toplumsal sorumluluğumuzun da farkına vararak, yardımlaşma içinde birbirimizi sevmeliyiz. Hoşgörü, sabır, dostluk içinde, küskünlüğü sevgiye, fedakârlığa dönüştürmek ve bütün güzellikleri birlikte paylaşmalıyız. Bu fırsat kapısının açıldığı manevi iklimin Dünyada yaşanan acılara çare olması, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere şifa olmasını diliyorum.

            Bu duygularla ülkemizin, İslam âleminin birlik, dirlik ve selametine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün Müslümanların tövbe ve duaların kabulü ile arınması ve affına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederek; tüm hemşerilerimizin Berat Kandilini kutlar; sevgi ve saygılarımı sunarım

ALİ KEMAL SOFU

AK PARTİ HENDEK İLÇE BAŞKANI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hizmet eli Kazımiye’de
Hizmet eli Kazımiye’de
ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YERDEYİZ…
ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YERDEYİZ…