bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Hendek 2. OSB’den övgüyle bahsetti

Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi ile SATSO ve Ticaret Borsasını ziyaret eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, ilimizdeki sanayi, ticari ve tarım faaliyetleri hakkında bilgiler alarak açıklamalarda bulundu.

 Hendek 2. OSB’den övgüyle bahsetti
 Hendek 2. OSB’den övgüyle bahsetti admin
Bu içerik 936 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Sabah saatlerinde ilk olarak Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesine ziyaret gerçekleştiren Vali Balkanlıoğlu, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bodur ve yöneticilerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

“TALEP VAR, 2 BİN DÖNÜM GENİŞLETİLDİ”

Sakarya Hendek 2. OSB’nin Türkiye’nin önemli sanayi ve teknolojik açıdan gelişmiş kuruluşlarını barındırarak, yaklaşık 10 bin kişilik bir istihdam alanı oluşturduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Son dönemde özellikle bu OSB’de yatırım yapmak isteyen kişilerden yoğun talepler alındı, arkadaşlarımızın müracaatı üzerine de 2 bin dönüm kadar ilave bir genişleme yapılması söz konusu. OSB Başkanımız Şükrü Bey ve yönetimi ile yaptığımız görüşmede, bu genişleme sahasına ileri teknolojik donanıma sahip sanayi kuruluşları tercih edilmek üzere güzel bir genişleme sağlanacak. Bu genişleme sayesinde de 17 bin 500 kişilik istihdam oluşturulacağını düşünüyoruz” dedi

“AÇ İNSANLAR KENDİ DEĞERLERİNİ YER”

Türkiye’de ve dünyada işsizlik rakamlarına da değinen Balkanlıoğlu şöyle devam etti:  

Bu rakamlar bir ülkenin gelişmişliğinin de bir göstergesi sayılıyor. Bir kişinin bile işe alınarak istihdam edilmesi birçok açıdan haneye büyük değer katıyor. Hükümetimizin de ilave istihdam projesi, işverenlerimizi bu konuda teşvik ediyor, Bu açıdan bakılırsa, ‘İş yerleri işsizliğe karşı çözüm olmak üzere mümkün mertebe bir kişi dahi olsa ilave eleman çalıştırsınlar’ deniyor. Bu ortamda 7 bin 500 işçinin daha iş bularak meslek sahibi olmaları çok önemli bir rakamdır. Bizler de bu konuya büyük önem gösteriyor ve sürekli sanayici-iş adamlarımızla iş birliği ve diyalog halindeyiz. Onların herhangi bir sıkıntısı veya bir ihtiyacı, talebi olduklarında her zaman yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çünkü müteşebbislerimize, işverenlerimize yardım fakire, fukaraya, istihdama yardımdır. Milletimizin geleceği açısından her şey bir finansmana dayanıyor ve vergiyle de devlet maliyesine, bütçesine katkı sağlanıyor. ‘Herkesin fakir olduğu ortamda, her türlü kötülük beklenebilir’ diye bir söz vardır. En büyük sıkıntılar işsizlikten ve parasızlıktan çıkıyor. ‘Aç insanlar kendi değerlerini yer’ diye de bir söz vardır. Aç insandan erdemli şeyler beklemek çok zordur, rahatlıkla istismar edilebilir ve kandırılabilir. Bundan dolayı sanayici ve iş adamlarımızı her alanda destekliyor ve ilimizin, ülkemizin kalkınması açısından işbirliği içerisinde çalışıyoruz”

“İŞ DÜNYASI EKONOMİNİN TEMEL TAŞIDIR”

OSB ziyareti sonrası Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun ve Jandarma Komutanı Alb. Cengiz Yiğit ile birlikte Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerine iade-i ziyaret gerçekleştiren Vali Balkanlıoğlu, geçtiğimiz günlerde yapılan seçimde SATSO Başkanı seçilen Akgün Altuğ ile yönetimini tebrik etti. SATSO’nun çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, iş dünyası temsilcilerinin Türk ekonomisinin temel taşı olduğunu, kurumsal ve sürdürülebilir bir ekonomik yapının oluşturulması için iş dünyasına büyük sorumluluklar düştüğünü, devlet olarak her zaman kendilerine destek olacaklarını vurguladı.

BORSA BAŞKANI SARI’YI DA ZİYARET ETTİ

Son olarak Sakarya Ticaret Borsasına geçen Vali Balkanlıoğlu, burada da Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Adem Sarı ve yeni yönetimine çalışmalarında başarılar diledi. İlimizin çok bereketli topraklara sahip olduğunu ve bunun değerlendirilmesi açısından tarım sektörü ile çiftçilerimizin her konuda desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
MERCAN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
YAKALA YAKALA BİTMİYOR
YAKALA YAKALA BİTMİYOR