bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

SAKAL, MİRAÇ KANDİLİNDE DE FARKINDALIK YARATTI

İlginç çıkışlarıyla dikkat çeken Sakarya Başkan Vekili Şenay Sakal, Miraç Kandili gecesinde de farklı davranarak farkındalık yarattı.

SAKAL, MİRAÇ KANDİLİNDE DE FARKINDALIK YARATTI
SAKAL, MİRAÇ KANDİLİNDE DE FARKINDALIK YARATTI admin
Bu içerik 695 kez okundu.

    Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şenay Sakal, Miraç Kandili kutlaması çerçevesinde  geceyi alışılmışın dışında merkez camilerde yetişkin cemaatle değil uzak mahallelerimizden Puna’da babaları ile birlikte namaz kılan ve   yaklaşık 70 gündür devam eden proje kapsamında geceyi yavrularımızla birlikte ihya etti.

“Babamla namaz kılıyorum” projesine katıldı

   Puna  ortaköy camii imamı ve mahalle ilköğretim okulu  öğretmenlerinin ortaklaşa hazırladıkları ve yerel halk tarafından büyük kabul gören  “  Babamla Namaz Kılıyorum”  adı altında düzenlenen  ve yaklaşık 89 minik yavrumuzun yer aldığı  yer aldığı  Miraç Kandili kutlamasına katılan Sakal, “bu mübarek gecenin feyzi biz müslümanlar için büyük anlam taşıyor. Mübarek üç aylar içerisinde bulunan Regaip kandilini kutladık.  Bu gecede Miraç kandilimizi kutluyoruz. İnşallah  Allah ömür verirse Berat kandilimizi de aynı şekilde kutlayacağız.  Allah tüm İslam Aleminin Miraç kandilini hayırlara vesile eylesin” diye konuştu.

Kandil hediyeleri Sakal’dan

 Huşu içerisinde  islama gönül veren minikler  ile geceyi birlikte geçiren Sakal, kandil sonrasında yavrularımıza kandil hediyesi vererek  geceye emeği geçenlere teşekkür etti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan vekili Sakal,, Regaip kandili kutlamasını da farklı bir şekilde kutlamış geceyi Romen mahallesi camisinde Kur’an bülbülleri ile birlikte ihya etmek sureti ile farkındalık yaratmıştı. AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek