bizimhendek.com
Advert
Advert

Siz kimi kandırıyorsunuz?

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yüklenen MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu gözünü budaktak, sözünü dudaktan esirgemedi

 Siz kimi kandırıyorsunuz?
 Siz kimi kandırıyorsunuz? admin
Bu içerik 685 kez okundu.

Sayın Hendekli Hemşerilerim,

    Bildiğiniz üzere geçen aylarda yaptığım basın toplantısında Hendek’in bir çok sorununa değindim. Bunlar arasında bana göre en önemlilerinden bir tanesi de ilçemizin eğitimin içerisinde bulunduğu durumdu.

   Tabi biz bu sorunu her zaman partiler üstü olarak gördüğümüz için her zaman yapıcı olmaya çalıştık.

   Okul müdürlerini görevlerinden aldılar

   Hatta benim belediye başkanlığına aday olduğum dönemde beni desteklediklerini düşündükleri, sırf farazi gerekçelerle neredeyse tüm okul müdürlerini ve müdür yardımcılarını görevden aldılar. Bu doğru değil eğitime siyaseti alet etmeyin, zarar verirsiniz dedik dinlemediler.

   Yıkmayın dedik yıktılar,uyarılarımıza kulak tıkadılar

   Cumhuriyet Okulunu yıkmayın şehrin dokusuyla oynamayın dedik tam aksini yaptılar. İlçemize fen lisesi sosyal bilimler lisesi yada spor lisesi açtıralım dedik dinlemediler. ilçemiz büyüyor nüfusumuz artıyor ilçe merkezimizde yeni ilkokul ve ortaokula ihtiyaç var dedik kulaklarını tıkadılar.

   İlçemizin nitelikli okullara ihtiyacı var

   En son eğitimde Hendeğin Sakaryanın ilçeleri arasında en son sıralarda yer alması nedeniyle ne yapabiliriz diye sivil toplum kuruluşları ve eğitimde önde gelen isimlerle konuştuğumuzda “yapılması gereken en acil işin başta ilçemizde nitelikli bir okulun açılması gerektiğini söylediler.  

   Bizde hemen bu durumu kamuoyuyla paylaştık ve nitelikli okullar açıklanmadan yetkililerin bu konuda önlem almalarını istedik.

   Hendekte onlarca akademik başarısı yüksek olan çocuklarımızın başka ilçelere illere gitmelerini önleyelim dedik başarılı öğrenci kendisi gibi olan öğrencilerin gittiği okulları tercih edeceğini belirtip  fen lisesi sosyal bilimler lisesi açılması gerekir. Ancak bu şekilde bizim ilçemiz eğitimde başarılı olabileceğini belirttik.

   Sözde nitelikli okul yaptılar

   Fakat tüm bunlara rağmen iki gün önce açıklanan nitelikli okullar arasında Hendekte sadece 30 öğrenci alan, elektirik, tesisat ve mobilya bölümleri olan ve neredeyse 4 yıllık fakültelere hiç öğrenci gönderemeyen bir okulumuzu nitelikli yaptılar.

   Çırpındıkça batıyorlar

   Bizde buna tepki göstererek Hendeğimizin hakkını aramak adına kamuoyuyla bu durumu sosyal medyadan paylaşıp tepki gösterdik. Sanki Hendek’e lütufta bulunmuşlar gibi Milli Eğitim aracılığıyla “Hendektede nitelikli okul olduğunu” söyleyerek bizim görüşlerimizi çürütmeye çalıştılar.

   Kardeşim siz kimi kandırmaya çalışıyorsunuz?

    Biz akademik liselerle meslek liselerinin bir birinden farklı olduğunu bilmiyor muyuz? Siz Hendeklileri hala aptal mı sanıyorsunuz. Neyin kurnazlığını yapıyorsunuz?

    Zorunlu göçe mahkum ediyorlar

    Biz her gün onlarca başarılı çocuğumuz servislerde sürünmesin, başka yere gitmesin diyoruz. Veliler evlerini başka yere taşımasın, zorunlu göçe maruz kamasın, ilçemiz başarılı okullarıyla hem ilimizde hem de Türkiye’de söz sahibi olsun diyoruz.

    Adamlar hala kıvırmanın peşindeler.

   Yazıklar olsun sizin Hendek’in eğitimine bakış açınıza. Hendeğimizin, Hendek halkının menfaatleri doğrultusunda bu durumu kabul etmiyor, bu zillete katlanmayacağız. Susmayacağız, her yerde bunu dile getireceğiz.

   Hendek bunu haketmiyor

   Hendek’in hakkı olan Fen lisesini istiyoruz. Nitelikli akademik lise istiyoruz. Spor lisesi istiyoruz.

   Bunlar bir lütuf değildir. Hendeğin nüfusuyla aynı olan ya da Hendek ten daha küçük yerlerde bu okullar olacak biz de olmayacak. Bu doğru değildir. Bu hakkaniyetli bir idari yaklaşım değildir.  

   İlçemize bir an önce bu okullar kazandırılmalıdır.

   Bizler elimizden gelen tüm desteği vereceğimizi belirtir başta Vali Bey olmak üzere Kaymakamımızı ve tüm sivil toplum kuruluşlarımızı göreve davet ediyoruz.

 Hendek suçluların hapis yattığı yer değil, çocuklarımızın gençlerimizin seslerinin duyulduğu başarılarının konuşulduğu bir yer olmalıdır. Ben ve arkadaşlarım bunun için siyaset yapıyoruz. Bu duygularla hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.  

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ardabeyi     2018-04-13 Medeniyet,yollar,köprüler,binalarmı yapmaktır,Nitelikli insanmı yetiştirmektir?Suçluların ıslah edilmesi için Hapishane lermi yapmaktır,suç işlemeyeceket bilinçte nitelikli eğitim almış gençlermi yetiştirmektir?Balon gibi şişirilmiş sözde efsane yerel yöneticilerin sadece dağa, taşa,betona yatırım yapıp Hendek i eğitim de Sakarya'nın en geri kalmış ilçesi olmaya mahkum etmeleri Hendek için bir trajedidir,,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİZ ŞOV PEŞİNDE DEĞİLİZ.  DERDİMİZ MAKAM MEVKİ DEĞİL
BİZ ŞOV PEŞİNDE DEĞİLİZ. DERDİMİZ MAKAM MEVKİ DEĞİL
HAMZA YERLİKAYA’DAN SÖZ ALDIK GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ
HAMZA YERLİKAYA’DAN SÖZ ALDIK GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ