bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Atatürk parkı gün sayıyor

Havaların ısınmasını fırsat bilen ortaokul düzeyindeki gençler restarasyonu devam eden Atatürk parkına hücum ettiler.

Atatürk parkı gün sayıyor
Atatürk parkı gün sayıyor admin
Bu içerik 616 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

    Restarasyon çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiği ve muhtemelen Ramazan öncesinde açılması planlanan Atatürk parkı ( yaşam alanı) şimdiden gençlerin ilgi odağı oldu.

    Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yenileme çalışmalarında sona gelindi. Çalışmaların devam ettiği, ilçemize nefes aldıracak ve ilçemizin turizm yüzünü ilçemizden transit geçen vatandaşlarada yansıtması planlanan parkta  3-5 yaşları arasında olan çocuklara yönelik oyun alanlarının bulunmuyor olması veliler tarafından manidar karşılandı.

Atatürk parkı isminin öyküsü 

En yetkili ağızlardan edindiğimiz bilgilere göre bugün Hendek Belediyesinin çalıştırdığı ATATÜRK PARKI'nın bulunduğu alan TEKEL'e aitti. Tekel'den Hendek Belediyesine devri yapıldı ancak belirlenen alanda bazı yerler özel mülkiyete aitti ve bu alanlar da Hendek Belediyesi tarafından istimlakı gerçekleştirildi. İlerleyen süreçte de merhum Ekrem Günay zamanındaki Belediye Meclisi kararına istinaden ATATÜRK PARKI ismi verilmişti. ( 1977-1980 arası)

20 DÖNÜMLÜK ALAN
20 dönümlük arazi üzerinde hayata geçirilecek projenin içerisinde oturma alanları, nikah salonu, yürüyüş yolları, kafeterya ve sosyal alanlar, otopark, çocuk oyun alanı, süs havuzu, aydınlatma ve diğer tüm ayrıntılar yer alacak. AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİZ ŞOV PEŞİNDE DEĞİLİZ.  DERDİMİZ MAKAM MEVKİ DEĞİL
BİZ ŞOV PEŞİNDE DEĞİLİZ. DERDİMİZ MAKAM MEVKİ DEĞİL
HAMZA YERLİKAYA’DAN SÖZ ALDIK GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ
HAMZA YERLİKAYA’DAN SÖZ ALDIK GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ