bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

BÖYLESİ DOST! DÜŞMAN BAŞINA…

Aptal dost'un olacağına akıllı düşmanın olsun...

BÖYLESİ DOST! DÜŞMAN BAŞINA…
BÖYLESİ DOST! DÜŞMAN BAŞINA… admin
Bu içerik 1098 kez okundu.

Fıkra bu ya;

   Bir vatandaş yolda elinde süt dolu kovası ile yürümekte bu esnada bir kendini bilmez ona sataşıyor.  Süt taşıyan, karşılık verecek olursa sütü dökülecek. Neticede birinin eli dolu diğerinin boş. Süt taşıyan sataşana cevap vermeyip oradan ayrılmış. Kazanan tabiki kovası süt dolu olan genç olmuş…

Bir diğer fıkra ise;

    Rızkını orman ürünlerinden kazanan bir  oduncu her gün ormana gidiyor, giderken yanında aşını da meyvesini de götürüyor. Bu esnada fıkra bu ya bir Ayı ile karşılaşıyor, onunla arkadaş oluyorlar. Oduncu  Ayı’ya meyve veriyor buna karşılık Ayı’da oduncuya ormanda topladığı balları veriyor.

       Günlerden bir gün oduncu yine ormana gidiyor. Yorgunluktan dolayı bir ağacın altında uyuya kalıyor.  Az sonra Ayı geliyor bakıyor arkadaşı uyuyor ama oduncuya  bir sinek musallat olmuş, oduncu uykusu esnasında elini sallayarak sineği uzaklaştırmaktadır.  Sinek oduncunun alnına konduğunda bu duruma üzülen Ayı, arkadaşını sinekten kurtarmak adına yerden taşı alır oduncunun alnındaki sineğe vurur öldürür. Ayı sevinçlidir nihayetinde arkadaşını korumuş sinekten kurtarmıştır!!!

Ne hazindir ki Ayı bu. Arkadaşını kurtarmak adına arkadaşını öldürmüştür… Böylesi aptal dostlardan uzak olmak en doğrusu olmalı.

Şimdi “böyle aptal dostun olacağına akıllı düşmanın olsun” dersek haksızlık yapmış olurmuyuz?

Böylesi dost!!! lar düşman başına.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek