bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Bitişik nizam 4 kat geliyor

Hendek Belediye Meclisi’nde bir yıl süreyle görev yapacak komisyonlar belirlendi, imara yönelik önemli kararlar alındı… Belediyenin 2017 faaliyet raporu ise AK Parti’nin oylarıyla geçti

Bitişik nizam 4 kat geliyor
Bitişik nizam 4 kat geliyor admin
Bu içerik 1390 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Meclisin bugün yapılan Nisan ayı toplantısında, imara yönelik kararlar dikkat çekti. Bunlardan biri de müjdesi daha önce verilen; D 100 çevresinde, bitişik nizam 4 kat imar izniyle ilgili gelişme oldu.

D 100 Karayolu’na cephe parsellerde bitişik nizam 4 kat uygulanması konusu, İmar Komisyonu’na havale edildi. Komisyonun yapacağı çalışma muhtemelen bir sonraki mecliste onaya getirilecek.

O CADDEYE HARÇ MUAFİYETİ

Muammer Sencer Caddesi’nde de uygulanan bitişik nizam 4 kat imar için, Meclis; bu cadde üzerinde yapılacak binalardan ruhsat harç bedeli alınmamasını karara bağladı.

GÜNDEMDE 16 MADDE VARDI

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün yönettiği oturumda, ilave 5 maddeyle birlikte 16 gündem maddesi ele alındı.

ENCÜMEN VE KOMİSYONLAR

Hendek Belediye Meclisi’nde, 2019 Mart seçimlerine kadar görev yapacak Encümene; AK Parti’den Bilal Deniz ve Mahmut Nedim Alkan seçilirken, komisyonlar ise şu şekilde belirlendi:

İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Hasan Altuntaş, Adem Sefa (AK Parti), Hüdaverdi Bahadır (MHP).

Plan ve Bütçe Komisyonu: İsmail Albayrak, Sevda Salihoğlu (AK Parti), Engin Yapıcı (MHP).

Hukuk Komisyonu: Bilal Barutçu, Gürkan Kayıt (AK Parti), Ahmet Ay (MHP).

KESİN BÜTÇE KOMİSYONDA

Encümen ve komisyon seçimlerinin ardından, 2017 Mali Yılı Bütçesi Kesin Hesabı, Plan ve Bütçe Komisyonu’na oy birliğiyle havale edilirken, toplantı sonunda oylanan 2017 Yılı Faaliyet Raporu’na MHP çekimser kaldı. Rapor, AK Parti’nin oylarıyla kabul edildi.  

SANAYİ RUHSATLI YER SATIŞI

Eski Tamsan Fabrikası bölgesinde, Belediyeye ait iki arazi ile Karaçökek Mahallesi’ndeki bir arsanın satışı için Belediye Başkanı ve Encümene yetki de istedi. MHP Grubu, maddenin komisyona gönderilmesini isterken, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, “Bilgilendirelim ve oylama yapalım” önerisinde bulundu.

Satışı planlanan yerlerle ilgili verilen bilgide; 2 bin 828 metrekarelik yerin sanayi rusatlı ve yüzde 50 imarlı olduğu, aynı bölgede bin 398 metrekarelik yerin de satışa çıkartılacağı ifade edildi. MHP’nin ret verdiği oylamada yetki kararı AK Parti oylarıyla geçti.

YENİMAHALLE VE ÇAMLICA

Yenimahalle sınırlarının genişletilmesi ve Çamlıca Mahalless’nin yeni mahallelere bölünmesi talepleri de mecliste ele alındı. Yenimahalle için, komisyon raporu oy birliğiyle kabul edilirken, Çamlıca’nın mahallelere bölünmesi talebi ise yine oy birlğiyle İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

O KAZA İÇİN İSTENEN TAZMİNAT

Rasimpaşa Kültür Merkezi’nin tadilatı esnasında bir işçinin yüksekten düşerek yaralandığı iş kazası nedeniyle Hendek Belediyesi’nden 660 bin TL tazminat istendiği de ortaya çıktı.

Meclise gelen ilave maddede, İş Kazası nedeni ile Hendek 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin Kararı gereği, Sakarya 4. İcra Müdürlüğüne sunulmak üzere 660.245,86 TL lik banka teminat mektubu kullanılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi görüşüldü.  Madde oy birliğiyle kabul edildi.

TÜRKEŞ VE AVUKATLAR UNUTULMADI

Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş’i ebediyete intikalinin 21’inci yıl dönümünde saygıla yad ettiklerini kaydetti.  Püsküllü, “Ülkesi, milleti ve davası uğruna mücadele eden merhum Türkeş’i rahmetle anıyoruz” ifadesini kullandı. 5 Nisan’ın da Avukatlar Günü olduğunu hatırlatan Püsküllü, meclis üyesi avukatlar AK Partili Bilal Barutçu ve MHP’li Ahmet Ay nezdinde, tüm avukatların gününü de kutladığını sözlerine ekledi.

MHP GRUBU DA HAZIRLIKLIYDI

MHP Grubu adına gündem dışı söz alan Hüdaverdi Bahadır da, “Bugün, partimizin kurucu lideri ve Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in veftının 21’inci yıl dönümüdür. Kendisini rahmetle, minnetle ve duayla anıyoruz. Bu akşam da Yeni Cami’de mevlit programımız var. Siz meclis üyelerimizi ve nezdinizde tüm Hendek halkını davet ediyoruz” dedi.

Bahadır, Avukatlar Günü nedeniyle de hazırlık yaptıklarını ve Avukat Meclis üyelerine hediye vermek istediklerini söyledi. Belediye Başkanı İrfan Püsküllü'nün yanı sıra, AK Parti ve MHP Grubu adına da Barutçu ve Ay’a hediyeler verildi. Serkan KÖSE / Ahmet ÇİLECİ

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
murat     2018-04-04 haber alındı heralde daha deprem olmayacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ  İSTEDİĞİNİ ALSIN!
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ İSTEDİĞİNİ ALSIN!
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL