bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

4 Nisan... Alparslan Türkeş anılıyor

Türkeş'in ölümünün 21. yıl dönümü için Hendek'ten yansıyan mesajlar...

4 Nisan... Alparslan Türkeş anılıyor
4 Nisan... Alparslan Türkeş anılıyor admin
Bu içerik 401 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'i ebediyete intikalinin 21. yıl dönümünde rahmetle yad ediyorum.

Merhum Türkeş'i, ömrünü Türkiye'ye ve Türk milletine hizmete adamış bir devlet ve siyaset adamı olarak daima saygıyla hatırlayacağız.”

İrfan PÜSKÜLLÜ

Hendek Belediye Başkanı

 

“Milliyetçi-Ülkücü Hareketin Lideri, milletimizin yetiştirdiği büyük asker, devlet adamı ve politikacı Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebediyete intikalinin üzerinden 21 yıl geçmiştir.

Başbuğ’umuzun aziz hatırası gönüllerde sonsuza dek canlı tutulacak; omuzlarımıza yüklediği fikir, ülkü ve dava emaneti de nesiller boyunca azimle taşınacaktır. 

Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in diktiği ülkü fidanı kök salmış, bir ulu ağaç misali boy vermiş; dalları bütün yurdu, hatta Türk dünyasını sarmıştır.

Dün Başbuğ’umuzun etrafında toplanan yüzlerin, binlerin açtığı mukaddes yolda; bugün milyonlar yürümektedir. MHP; Başbuğ’umuzun işaret ettiği istikamette Liderimiz Devlet Bahçeli’nin rehberliğinde kutlu bir hedefe, yeni bir Kızılelma’ya doğru ilerlemektedir.

Ölümünün 21. yıldönümü olan 4 Nisan 2018 Çarşamba günü; Başbuğ’umuzu bir kez daha Hendek Yeni Cami’de yapacağımız mevlit programıyla dua, rahmet ve minnetle anacağız.

Ruhun şad olsun Başbuğum. Türk milleti seni asla unutmayacak. Türk milleti, emanetine dünya durdukça sahip çıkacaktır.”

Turgut BABAOĞLU

Milliyetçi Hareket Partisi Hendek İlçe Başkanı

 

“Ayrı yollardan aynı amaç için mücadele eden iki lider. Hiç unutmuyorum; Yıl 1991 yer Çorum. Rahmetli Alparslan Türkeş, Çorum’da Erbakan hocamız ile  beraber mikrofonu eline alarak, “Birlikte hayır vardır, değerli oylarınızı Refah Partisi’ne vermenizi tavsiye ediyorum” demişti.

O zaman anlamıştım. Ayrı yollarda, aynı amaç için savaşan bireylerdik. Onlarda liderlerdi. Bu vesile ile Cennet Mekan Alparslan Türkeş’i vefatının 21. yıl dönümünde minnetle anıyorum.”

Şenay SAKAL

AK Parti Belediye Meclis Üyesi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili

 

Not: 4 Nisan 1997 Gazete Manşetleri için Haberin galerisini tıklayınız. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek