bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

POZİTİF İŞLER YAPTINIZDA YAZMADIK MI?

Allah kolaylık versin Kusura bakmayınız biz dün olduğu gibi bugünde yarında ister hastane ister belediye isterse partiniz bünyesinde meydana gelen müspet veya menfi olayları kamuoyuna servis etmeye devam edeceğiz. Hatta bundan böyle sizinle yapacağımız en kısa bir sohbeti dahi kayıt altına alınması gerektiğini bize bir kez daha öğrettiniz. Sizler idareciler olarak kimin yarasına merhem oldunuz, ilçenin hangi sorununu çözdünüz de biz yazmadık? İlçenin sorunlarına sizler duyarsız kalırken bizlerden duyarlı davranma isteğinde bulunmak!!! Allah, sizinle çok önemli seçimlere gidilecek bu süreçte partililerinize Belediye başkan adaylarınıza kolaylık versin.

POZİTİF İŞLER YAPTINIZDA YAZMADIK MI?
POZİTİF İŞLER YAPTINIZDA YAZMADIK MI? admin
Bu içerik 1008 kez okundu.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, yaklaşan seçim süreci öncesinde ilçemizde STK başkanlık seçimlerinin sona ermesi üzerine tüm temsilcilerini akşam yemeğinde ağırlayarak hem yeni dönemde başarılarının devamını diledi hem de  üç yıllık dönemi içerisinde yapılan faaliyetler hakkında bilgilendirdi.

     Ortak noktamız Hendek

     STK temsilcilerinin mesleki sorunlarını da dinleyen Başkan Püsküllü, çözülmesi konusunda hangi adımın atılması gerekiyorsa atmaya hazır olduğunu vurgulayarak; “ arkadaşlar Hendek hepimizin, odak noktamız Hendek. Her ne kadar bizler yerel yöneticiler olarak icranın başında bulunuyor olsakta bizler yol haritamızı belirledik. Ben yaptım oldu mantığı ile değil Hendek’i beraber yöneteceğiz bu konuda sizlerin önerilerini dikkate alıyoruz” diye konuştu.

       Söylemle eylem örtüşmüyor nasıl olacak?

      Konuşmanın akabinden mikrofona gelen Hendek Ak Parti ilçe başkanı Ali Kemal Sofu’da istişarenin önemine dikkat çekerek;  “istişarede hayır vardır bereket vardır.İlçemizde çevre ilçelerimizde olmayan çok modern  bir hastanemiz var. Bu hastane bizim. Basında çıkan olumsuz haberler nedeniyle branş doktorları ilçemize gelmekten imtina ediyorlar basın bu konuda pozitif haberler yapsın” şeklindeki söylemi ile hastanedeki olumsuzlukların tek müsebbibi olarak bizleri görmesini  bir basın mensubu olarak kanıksamadım dersem yalan olur. Çünkü hastanemizin hizmet vermeye başlamasının ardından yaşanan bir çok müspet ve menfi haberleri gazetemizden kamuoyuna bizler duyurduk. Bu nedenle hakkımızda açılan davaların sayısı 10’nu geçti. Çok şükür Allah’a yalan yazmadık, asparagas haberlere imza atmadık, manuple etmedik, algı yaratma peşine düşmedik. Bu nedenle açılan davaların lehimize sonuçlanıyor olması haklılığımızın bir işareti.

    Siz bizim ita amirimiz değilsiniz bizde havuz medyası değiliz

    Şimdi, Hendek Devlet Hastanesinde  siyaseten  uygulanan mobingleri görmememizi, yaşanan olumsuzlukları halı altına süpürmemizi istiyorsunuz. Bir anlamda kendi beceriksizliğinizi,  her şeyi ben bilirim anlayışı doğrultusunda yaptığınız yanlışların üzerinin kapatılmasını istemeniz buna karşın hastane konusunda pozitif haberler yapmamız gerektiğini empoze edebiliyorsunuz. Hastanenin hizmet vermeye başladığı  dönemlerde daha personelin iç huzurunu sağlamaktan uzak bir  başhekimi koruyup kollayan, her türlü olumsuzlukta kendisine adeta siper olan ilçe başkanı olarak  bu gerçekleri unutmuşcasına bize telkinde bulunabiliyorsunuz. Bir kere siz  ilçe başkanı olabilirsiniz ancak  benim ita amirim değilsiniz. Bizde havuz medyası değiliz, inanmadığımız hiçbir haberi birileri istedi diye hiç yapmadık yapmayız. Haber konusunu hiçbir zaman şantaj konusuda yapmadık. Sipariş haberlere kapımız kapalı…

  Siyaset, sorunları alıp üste bildirme değil çözüm üretme sanatıdır

   Sorunları toplayıp alt alta yazıp partinin üst kademelerine aktarmak bir siyaset biçimi olamaz icranın başında bulunan İlçe başkanı olarak bizlere bu yönde telkinde bulunacağınıza  idareciliğin vasıflarından olan çözüm bulma, siyasetin ilk amacı insanlara ayrım gözetmeksizin yardımcı olma konularında kendinizi geliştirebilirseniz  ilçe adına da partiniz adınada büyük adım atmış olursunuz. Bakınız  seçimler yaklaşıyor. Hemde geri dönülmez, hatası telafi edilmeyecek olan başkanlık ve yerel seçimler… Geminin dümeninde siz varsınız, başarıda başarısızlıkta size yazılır. Ancak kaybeden siz değil partiniz ve ilçemiz olacaktır.

Algı operasyonları ile partinize mensup belediyeyi yıpratmaya çalışan basın organına reklamlarla destek vermek ne anlama geliyor?

    Ustalık dönemini yaşadığınız  bu günlerde daha kendi partiniz  içerisinde hizipleri önlemek bir yana  bilakis tetiklercesine, konuşulması gereken yerlerde susarak, susulması gereken yerlerde ise konuşarak  partililerinize güven veremezken bizlere telkinde bulunarak oy devşirmeye gitmenizi anlamakta zorlanıyorum. Adam çıkmış çarşaf çarşaf her sayfasında partinize mensup Belediyeyi algı operayonları ile suçlama yoluna giderken sessiz kalmak, dahası reklamlar vermek sureti ile maddi destekte bulunmaktan imtina etmeyen bir ilçe başkanı… Bunun bir açıklaması olmalı.

    Allah kolaylık versin

   Kusura bakmayınız biz dün olduğu gibi bugünde yarında ister hastane ister belediye isterse partiniz  bünyesinde meydana gelen müspet veya menfi olayları kamuoyuna servis etmeye devam edeceğiz.  Hatta bundan böyle sizinle yapacağımız en kısa bir sohbeti dahi kayıt altına alınması gerektiğini bize bir kez daha öğrettiniz. Sizler idareciler olarak kimin yarasına merhem oldunuz, ilçenin hangi sorununu çözdünüz de biz yazmadık? İlçenin sorunlarına sizler duyarsız kalırken bizlerden duyarlı davranma isteğinde bulunmak!!! Allah, sizinle çok önemli seçimlere gidilecek bu süreçte partililerinize Belediye başkan adaylarınıza kolaylık versin.   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ  İSTEDİĞİNİ ALSIN!
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ İSTEDİĞİNİ ALSIN!
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL