bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

O HENDEK’TEN HİÇ KOPMADI,KOPMAZ

İlçemizde dört dönem üst üste Hendek Belediye Başkanlığı yapan ve ilerleyen süreç içerisinde Milletvekili adayı olması münasebeti ile ayrılan 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci’yi Sakarya’nın en ücra mahallelerinde bazen bir cenazede bazen bir düğün cemiyetinde bazen de bir açılış töreninde görmeye alışıkız.. Hiçbir siyasi görevi olmamasına rağmen partisinin bir hizmet eri olan İnci bu kadar yoğun çalışmasının yanı sıra ilçemize de zaman zaman gelerek yapılan yatırımları yerinde incelemek sureti ile Hendek’ten kopmadığını ve kopmayacağının işaretlerini veriyor.

      O HENDEK’TEN HİÇ KOPMADI,KOPMAZ
      O HENDEK’TEN HİÇ KOPMADI,KOPMAZ admin
Bu içerik 1728 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

    Bir ihtiyacınız olursa çekinmeden arayabilirsiniz

    Bu gün Pazar tatil günü olması münasebeti ile ilçe merkezinde karşılaştık. Yakın zaman önce  Sarıdede mahallesi Tepecik cami inşaatının çalışmalarını yerinde inceledi, inşaatı üstlenen aslen Tepecik mevkiinden olup İngiltere’de iş yapan , bu arada Tepecik Cami yaptırma ve yaşatma dernek başkanlığını da üstlenen işadamı Erkan Albayrakoğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.  Çalışmalaraın hızlı bir şekilde kesintisiz olarak devam etmesinden mutlu olduğunu belirterek;   “maşallah, çok güzel bir cami ve sosyal tesis  inşa ediyorsunuz. Bu çalışmalarınızda bir ihtiyacınız olursa beni de çekinmeden ayarabilir yardım talebinde bulunabilirsiniz” diyerek teşekkürlerini ifade etti.

     Tesis sadece cami olarak değil çok fonksiyonlu inşa ediliyor

    Bilindiği üzere Tepecik camii miadını doldurmuş ahşap bir cami idi. Dernek yönetimine gelen işadamı Erkan Albayrakoğlu’nun girişimleri ile eski cami yıkıldı ve yerine cami, aşevi ve her türlü sosyal etkinliklerde kullanılabilecek şekilde bir külliye inşaatı başlattı ve çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Külliye içerisinde aynı zamanda erkek ve bayanlara özel kur’an kursu da yer alıyor.

    Merkez yeni cami ilçemizin tapu taşlarından biridir

   Tepecik cami inşaatı ziyaretinin ardından ilçe merkezimizde bulunan ve Bursa Vakıflar Müdürlüğünce tadilata alınan Merkez Cami’yide gezerek çalışmaları yerinde inceledi.  Çalışan ustalarla görüştü çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Gördüğü bazı eksiklikleri de dile getiren başkan İnci, merkez caminin tarihi bir cami olduğunun altını çizerek; “  camimizin minaresinde bulunan ağaç  miadını doldurdu değişmesi şart. Bunun yanı sıra minarenin özüne  ve aslına uygun olarak ateş tuğlası ile örülmesi caminin değerini bir kat daha artıracaktır. Bu camimiz Hendeğimizin tapu taşlarından biridir” diye konuştu.  Başkan İnci, cami ziyaretlerinin ardından Geyve’de farklı ziyaretlerde bulunmak amacı ile ilçemizden ayrıldı. AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Birisi...     2018-04-01 2019 secımlerinde belediye başkan adayı olma ihtimali çok yüksek olsa da pek şaşirmayın,,!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek