bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

BAŞKAN PÜSKÜLLÜ ÜÇ YILI MASAYA YATIRDI

Hendek ilçemizde 3 yılını dolduran Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü üç yılda yapılanları anlattı. İlçemizde görev yapan ve seçilerek gelen Sivil Toplum Örgütü ve kooperatif başkanları ile Hendek Belediyesi Sosyal Tesisi Bayraktepe tesislerinde akşam yemeğinde bir araya gelen Başkan Püsküllü, üç yıl içerisinde yaptıklarını başkanlarla paylaştı.

BAŞKAN PÜSKÜLLÜ ÜÇ YILI MASAYA YATIRDI
BAŞKAN PÜSKÜLLÜ ÜÇ YILI MASAYA YATIRDI admin
Bu içerik 901 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Yol haritamız belli,Hendek’i birlikte yöneteceğiz

    Başkan Püsküllü yaptığı konuşmasında; “  Bizim yol haritamız biz yaptık oldu değil Hendek’i hep birlikte yöneteceğiz. İlçemize yaptığımız hizmetler belli yeterli mi tabiki yeterli değil.” Diyerek kendilerinin sloganını hatırlatarak; “daha yapacak çok işimiz var” sözünü ifade etti. Püsküllü, “artık seçim sürecine girdik nasip olursa bir yıl sonra seçimler olacak. İlerleyen süreçte ilçemizde ne kadar tüzel kişiliğe mensup STK, Kooperatif ve Dernek ve kulüp başkanları varsa sık sık toplanarak istişarelerimizi daha geniş yapacağız. Bu akşam burada hem geçmiş üç yılımızı değerlendirmenin hemde sizlerle bir arada olmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu nedenle sizlerin fikir ve önerilerinizide almak istiyorum. “diyen Püsküllü açık yüreklilikle özeleştirilerde bulundu.

Üç yılda ciddi mesafe katettik

   Başkan Püsküllü kendisinin Yeşilyurt Beledesinden geldiğini kamuoyunda önceleri tanınmadığını ifade ederek  “ her ne kadar kamuoyunda tanınmıyor olsam daHendek’li meslektaşlarım ve sık sık görüştüğüm esnaf arkadaşlarımız vardı.Tabi bir ilçede hiç tanınmayan birinin Belediye Başkanı olması kamuoyunun kafasında soru işaretleri oluşturmuştu. Ama inanıyorumki üç yıllık süreç içerisinde bu tanınmama konusunda ciddi mesafeler kaydettik.

Beni İnci ile değil diğer 16 Belediye başkanı ile kıyaslayın

    Bir ilçeyi çok başarılı bir kişiden, ilçenin her köşesinde emeği olan bir arkadaşımızdan devraldık.  Öyleki kendisini her şeyi ile beraber Hendek’ine adamış, bu uğurda ailesini bile unutmuş, siyasetini ticaretini unutmuş biri. Bu nedenle bizi Ali İnci başkanımızla kıyaslamayın. Bizim ona yetişme şansımız yok. Hatta Türkiye’de yok. Bizi Sakarya’mızda bulunan diğer 16 ilçe başkanıyla kıyaslayın. Şunuda asla unutmayalım ki Hendek için Ali İnci bir fırsattır. Hendek nüfusu 15-17 binlerden 85 binlere ulaştı. Eğitim yuvaları, sanayi tesisleri sayesinde işsizlik problemini çözmüş, alt yapısı büyük oranda bitirilmiş bir Hendek.  İşte bunu ortaya çıkartan Ali İnci vekilimiz olmuştur. Bugün sadece Yeni mahalle başlı başına bir şehir oldu nüfusu 20 binin üzerinde. Başkanımızın  ilçemizin kabuğunu kırmak, makus talihini yenmek adına ilçemizin gelişmesine büyük ivme kazandırdı.

Tehditler aldı, evi kurşunlandı geri adım atmadı

   Uyguladığı,  halk arasında 18. Madde olarak bilinen kanunu uygulamasıyla vatandaşlarımız zenginleşti bu yolda çok tehditler aldı, evi kurşunlandı ama asla geri adım atmadı, canı pahasına devam ettirdi bu her kula nasip olmaz. İşte ben böylesi hazır olan bir Belediyeyi aldım. Ali başkanımız ciddi anlamda ilçeye hizmetler kazandırdı. İşte böyle başarılı bir arkadaştan Belediye başkanlığı görevini devraldım.  2014 seçimleri öncesinde Ali Başkanımız halkımıza seçim beyannamesinde sözler verdi .

Vaatlerin % 80’nini yaptık

 Devlette olduğu gibi yerel yönetimlerde de hizmetlerde devamlılık esastır biz de bu sözleri yerine getirmenin mücadelesi içerisindeyiz. Allah’a şükür biz şu anda vaat edilenlerin % 80’ninden fazlasını yaptık. İlçemizde Kemaliye mahallesinde başlatılan Kentsel Dönüşüm konularında bazı sıkıntılar oluştu, mahkeme sürecinin uzun sürmesi neticesinde gecikmeler yaşandı. Bunlar yapılamamsının sebeplerinden bir tanesi. Biz bunların yanı sıra seçim beyannamesinde bulunmayan hizmetlerede imza attık” diyen Püsküllü,  yeni hastane  güzergahında bulunan bazı vatandaşlara konut yapmak sureti ile ilçe merkezimizi hastanemize direk bağlayacak duble yol yaptık. Sporcularımıza yönelik sentetik saha yaptık. İnşallah yakın zamanda tribün işini de halledeceğiz.

Hizmette ayrımcılık yapmadık yapmayacağız

   Yeşilyurt beldesine yakışır bir pazaryeri inşasına başladık. Ben Yeşilyurt bölgesinden olmamdan ötürü kamuoyunda birilerinin ( hep yatırımları kendi bölgesine kaydırıyor) suçlamasına muhatap olmamak adına  Çamlıca Beledemize de benzer bir Pazar yeri inşaatımız devam ediyor. Bu anlamda biz ayrım yapmadık, yapmıyoruz, yapmayacağız” dedi. Şu bilinmelidir ki bu Pazar yerleri sadece Pazar alanı olarak inşa edilmiyor içerisinde toplantıların yapılabileceği, düğün cemiyetlerinin yapılabileceği birer çok amaçlı sosyal tesis olarak inşa ediliyor. Bunun yanı sıra Uludere bölgemizde sürdürdüğümüz Rekreasyon alanının ikinci bölümünü tamamladık inşallah üçüncü etabını da bu yıl içerisinde tamamlayacağız. Çok mükemmel  hiçbir ilçede olmayan bir hastanemiz var yapanlardan yaptıranlardan Allah razı olsun. Bu hizmetlerin ilçemize kazandırılmasının altında yatan yegane gerçek birimler arası uyumdur. Hendek dışarıdan bakıldığında birlik ve beraberliği sağlamış ilçe olarak görülüyor. Bu uyumun içerisinde siyasi partilerimizde var. Hepimizin hedefinde tek bir şey var o da Hendek. Hendek’in geleceği ile ilgili neler yapılabilir konusunda bütün gücümüzle çalışıyoruz. Bu nedenle hedef tek olunca fikirler bir arada toplanır uyum sorunu aşılır.

Gelecek nesiller bizleri hayırla yad edecekler

   Büyükşehir Belediyesinin ilçemizdeki yatırımları göz kamaştırıyor. Bizden önceki yöneticiler bize bizlerde gelecek nesillere daha yaşanabilir daha müreffeh bir Hendek olmanın mücadelesini sürdürüyoruz. Gelecek nesiller inşallah bizleri hayırla yad edecekler. “diye konuştu.

İlçenin en önemli gündemi otopark

   Başkan Püsküllü, bugün ilçemizde en önemli sorun olarak karşılarına otopark sorununun çıktığını söyleyerek; “  seçimlerin yaklaştığı günümüzde eğer sıkıntı olacak ise biraz öteleyeceğiz. Her şeye rağmen biz Belediye olarak kredi müracaatımızı yaptık kredimiz oylandığında önümüze bakacağız ve katlı yer altı otoparkı ile birlikte üzerine ilçemize yakışır bir yeşil alana çevirerek  yeni bir yaşam alanı inşa edeceğiz. “diyen Püsküllü sözü geçen yıl ilçemizde  yapılan sıcak asfalt rekoruna getirerek; “ biz Hendek Belediyesi olarak yollarımızın alt yapısını yaptık, Büyükşehirin önünü açtık. Hendek bu yıl içerisinde de  Büyükşehirden kendisine düşen sıcak asfalt payını alacaktır.

Uludere’de yeni bir sosyal yaşam alanı

    Başkan Püsküllü, Uludere rekreasyon alanı çerçevesinde Uludere Park tesislerini hizmete açtıklarını belirterek  “şu anda orada  her türlü cemiyet ve sosyal etkinliğin yapılabildiğini  hatta sair günlerde vatandaşlarımıza temiz hava içerisinde dinlenme mekanı olarak kullanıldığını” söyledi. 

Prefabrik yapı gündemimizden artık çıkmalı

Başkan Püsküllü, geçen hafta içerisinde Muammer Sencer caddesinde iki  prefabrik  kafenin yandığını belirterek; “Hendek prefabrik yapılarla 1999 depreminde tanıştı. Ancak prefabrik yapılan böylesi müstesna caddemize yakışmıyor. Esnafımızın prefabrik binalarda ticaret yapıyor olması ilçemize yakışmıyor. Mecliste aldığımız karar doğrultusunda bu cadde güzergahında yapılan dönüşümlerden ruhsat, iskan, kazı parası istemediğimiz gibi  bilakis her konuda kendilerine yardımcı oluyoruz. İstiyoruz ki prefabrik ilçemiz gündeminden kalksın. Zira bölgemizde her 30 yılda bir deprem yaşıyoruz bu da dikkate alınmalı.”dedi.

Arzu,istek ve ihtiyaçlar bitmez, değişen şartlara göre yeniden şekillenir

Başkan Püsküllü bu kadar yoğun çalışmalarına karşın yinede bazı eksikliklerinin olduğunu vurgulayarak; “insanların istek ve arzuları hiçbir zaman bitmez. Önemli olan ard niyet olmamasıdır. Belediyemiz imar müdürlüğünde gerekse arazide çalışan personelimiz üstün bir gayret ve çaba ile çalışıyorlar kendilerini kutluyorum. İnşallah bundan sonra da güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz. “diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Hizmet bizim asli görevimizdir

Gecede söz alan STK başkanları kendi meslek örgütlerinin ilçeyi ilgilendiren konularındaki sorunlarını anlatarak çözün noktasında destek istediler. Başkan Püsküllü, “ Biz Hendek’i beraber yönetiyoruz, her konuda sizlere yardımcı olmak biz yerel yöneticilerin asli görevidir” diyerek teşekkür etti.

Bazen fotoğraf çok şey anlatır

Toplantının ardından bir süre şömine başında ülke siyaset gündemi hakkında muhabbet eden başkan Püsküllü ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şenay Sakal,  kamuoyunda dillendirilerek (araları bozuk)  algısı yaratılmaya çalışılmasına girdikleri bu fotoğraf karesi ile  en güzel cevap verdiler.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da