bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Bu enerjiyi nereden buluyor?

Başlığı okuduğunuzda soracağınız ilk sorunun “ Kim bu ?” dediğinizi duyar gibi oluyorum. Yıl 1999 Mart’ı… İlçemizdeki büyük olarak adlandırılan ve ilçe siyasetine yön veren, adeta “ biz ne dersek o olur” mantalitesiyle hareket eden siyasi parti temsilcilerinin “ Ne olacak yahu, en sonunda Aksu’lu!” dedikleri ve küçük gördükleri Ali İnci…

Bu enerjiyi nereden buluyor?
Bu enerjiyi nereden buluyor? admin
Bu içerik 1836 kez okundu.

    1994 seçimlerini kıl payı farkla kazanamayan İnci  inancını yitirmedi, mücadelesini hiç bırakmadı ve nihayetinde  ilçemizin yerel yönetici koltuğuna bir oturdu pir oturdu…

    111 yıllık Belediyede ulaşılmaz bir başarı

   1907 tarihinde Belediye ünvanını alan ilçemizde gelmiş geçmiş  yerel yöneticilere baktığımızda en fazla iki dönem üst üste seçim kazandıklarını görüyoruz. Oysa İnci, Hendek tarihinde  görülmeyen bir başarıya imza atarak belkide uzun yıllar kırılamayacak olan bir rekora imza attı, dört dönem üst üste ilçe Belediye Başkanlığını kazandı.  Küçük, şirin bir anadolu kasabası olan Hendek’i yeni doğan bir çocuk edası ile ele aldı ve ilk yaptığı icraat deprem bölgesi olan ilçemizde deprem etüdleri yaparak işe başladı. Makamına gelen çiçekleri açık artırma ile satarak ilçeye tam teşekküllü bir ambulans kazandırdı.  Ülke genelinde Belediyelerin elini güçlendiren kanun maddesini ( Kamuoyunda 18. Madde olarak bilinir)  yürürlüğe sokarak ilçemizin makus talihini yendi ilçemizin ülke içerisinde ve ülke dışarısında adını duyurdu.

Yaptığı ilk’lerle adını duyran İnci bir çok projesi ile önderlik yaptı

    Yaptığı ilginç icraatler ve ilk’lerle adını duyuran İnci, bir çok projesi ile hükümete dahi öncülük etti. Bir çok projesi hükümet tarafından baz alındı.  İlerleyen süreçte Belediye başkanlığından istifa ettirilerek  Sakarya Milletvekili olarak parlementoya girdi ancak 4 aylık süreçte hükümet kurulamadı ve Kasım seçimlerinnde milletvekili adayı gösterilmedi. Buna rağmen hiç küsmedi ve her zaman her yerde  “ Bizler makam mevki peşinde hiç olmadık, ben partyimin bir hizmet neferiyim” anlayışı ile çalışmalarına aralıksız devam etti. FETÖ Terör Örgütünün ülke genelinde başlattığı başkaldırıyı  ve Sakarya valiliğinin işgalini liderlik vasfı ile kısa sürede önleyerek çok büyük bir başarıya imza attı.

Mum dibine ışık vermez misali eteklerinden çekiyorlar

Hırsı, azmi, öngörüsü ile akıllarda yer eden İnci, Milletvekili ve Belediye Başkanlığı görevlerinden ayrılmasının ardından işinin başına geçti ancak zamanının büyük çoğunluğunu yine sosyal olarak sürdürdü ve sürdürmeye devam ediyor. Öyleki atom karınca misali hastamızda, düğünümüzde, sünnetimizde, cenazemizde onu hep aramızda gördük ve görmeye devam ediyoruz.  Hazır cevaplılığı ve anlık kararlarıyla dikkat çeken İnci’nin bu bitmek tükenmeyen enerjisi toplumda karşılık bulmuş arkadan gelen yeni neslin adeta ekolü olurken Sakarya siyasetçilerinin pasifliklerini örtmek adına her zaman olduğu gibi Hendek üzerindeki ayak oyunları, husumetleri bir türlü bitmek tükenmek bilmiyor. Birde içimizden çıkan bazı çürük elmalar sayesinde kendisine karşı hasmane tutum ve menfi bakış açılarının bulunuyor olması ve her yaptığının ardında bir sebep aranması, müspetler gözden kaçırılarak menfi işlerin büyütülerek kamuoyuna servis edilmesi  içimizden yetişen değerlerin varlığında kıymetleri bilinmezken yokluğunda aranır hale gelmesi  ( örnek olarak Hendek Devlet Hastanesinde geçmiş dönemlerde yaşananlar) bile bu bakış açılarını değiştirmelerine katkı sunmuyor.

Sakarya’nın ona onun da bize ihtiyacı var

Her şeye rağmen siyasetin nabzını iyi tutan İnci’yi kabullenmekte zorlanan bazı güruhlar değişik açılardan cephe açarak adeta arkasından hançerlenerek yok edilmeye çalışılan İnci’nin her  gelişmeden haberdar olduğu unutulmasın.  Önümüzdeki her iki seçim sürecinde Sakarya kamuoyu başta olmak üzere toplumda büyük oranda prestiji ve karşılığı varolan İnci, her iki seçimde de oynayacağı rol büyük önem arzediyor. Hülasa onu yok saymak,bitti olarak nitelendirmek yanılgısına düşenler kendi bitişlerini hızlandırmaktadırlar.

Sinerji= Enerji…

   Onu tanıyanlar iyi biliyor ancak kendisini yakından tanımayıp sadece ismen bilenlerin aklındaki soru  “Bu enerjiyi nasıl buluyor?”  sorusu oluyor. Kendisi ise bu enerjinin kaynağının vatandaşların kendisine verdikleri sinerjiden kaynaklandığını söylemekle yetiniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Güneş onur     2018-04-01 Sayın inci dünyaya yüzyılda bir gelenlerden fakat çevresindeki oyuncuların çok oyununa geldi hemde bilmeyerek çok aaaah aldı o kişiler yüzünden zaten en büyük hatası koru körüne inanmak oldu ve o yüzden bizimde canımızı yaktı ama olsun diğer yandan hendek ilçesine birdaha hiç kimsenin böyle belediye başkanlığı yapacağını sanmıyorum kibirsiz.iyilik sever .allahi bilen fakat cok oyuna geldi yonettigini sandiklarini baskalari yönetirse haberi bile olmadı ama o z.m.hastane kapısında verdi son nefes
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek