bizimhendek.com
Advert
Advert

ELLER GÜVENE KALKTI

Evet… Pazar günü Hendek bir şölene ev sahipliği yaptı… Pazar günü Hendek Kapalı Spor salonunda icra edilen Hendek Kefalet ve Kredi Kooperatifi ve Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlık seçimleri yapıldı. Sonuçlar yenilginin ötesinde bir hezimet…

ELLER GÜVENE KALKTI
ELLER GÜVENE KALKTI admin
Bu içerik 1100 kez okundu.

İddia ve ithamlar esnaflar tarafından kabul görmedi

    Kefalet Kooperatifi tüzüğünün 35. Maddesine göre genel kurul tarafından el kaldırma şekliyle yapılan kongrede rakip aday seçimin el kaldırma ile değil sandık yöntemi ile yapılması yönünde verilen önergeyi genel kurula onaylatan divan başkanı Ali Yılmaz, salonu hınca hınç dolduran  kooperatif ortaklarının ezici üstünlükle seçimin açık olarak el kaldırma yöntemi ile yapılması yönünde  el kaldırdılar. Böylelikle ilk golü yiyen rakip aday ilerleyen süreçte  kürsüye gelerek konuşmasını yaptı.  Kooperatif anlayışında esnafa faizsiz kredi vermek adına kooperatif bünyesinde fon oluşturacağını, sözde kooperatif ortaklarının 8 ile 10 yıldır ortaklık paylarını alamadıklarını, kendisi seçildiği takdirde bu fonu kurmak sureti ile  ortaklarına faizsiz kredi verme taahhüdünde bulundu.  Bununla yetinmeyen rakip aday kooperatif yönetimince alınan makam arabasını satarak ortakların alamadıkları ileri sürülen ortaklık paylarının ödeneceğini ifade etti.  Tabiri caizzse mangalda kül bırakılmadı vaatler ve suçlamalardan oluşan hamasi konuşmayı genel kurul  üyeleri değil aksine misafir olarak kongreyi takip edenlerce alkışlarla desteklenmesi dikkat çekti.

Oysa ben beklerdim ki;

“Sayın divan, sayın ortaklar ve saygıdeğer misafirler… Mehmet Demirel bizim değerli bir ağabeyimizdir. Sağlık sorunu yaşamaktadır inşallah tedavi süresi  kısa sürede sona erer ve sağlığına kavuşmuş olarak tekrar aramıza döner. Böylesi bir durumu fırsata çevirmemek adına başta beni bu yarışta destekleyen ekibimden  beni affetmelerini rica ediyorum. Daha yaşımız ne ki? Sağ olursak daha çok seçimler yaşarız. Bu duygu ve düşüncelerle adaylıktan çekildiğimi ifade eder hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım” şeklindeki bir konuşma hem  genel kurul üyelerininin hemde kongreye katılan misafirlerin gözünde bir anlam ifade edecek, kaybolan prestij , birlik ve huzur ortamının devamı noktasında yeni bir yol haritası çizilmiş olacaktı.

Meşru zemin genel kurul salonudur rakamlar yalan söylemez

Kredi Kefalet Kooperatifi seçimlerine 814 üyeden yaklaşık 650 kişi katıldı. İkinci kongre Esnaf Odası seçimlerine ise resmi rakamlara göre 1282 üyenin 1004’ü katılım sağladı. Buna göre seçime katılım oran % 78.6 olarak gerçekleşti.  Oy tasnifi sonucu açıklanan resmi rakamlara bakacak olursak Demirel kullanılan oyların % 66 sını ( 661, Recep Tiryaki kullanılan oyların % 26 sını ( 266) ve Sabahattin Bedir ise kullanılan oyların % 7 si ( 77) oy alabildiler.  Bu durum gösteriyor ki ilçe esnafı kaosa değil güvene el kaldırarak mevcut sistemin devamından yana tavır gösterdi.

Kendi listesindeki üyeler dahi oy vermediler

Hülasa, iddia ve ithamlardan oluşan konuşma metni ortaklar tarafından kabul görmediği gibi  muhalif aday listesinde isimleri bulunan ortaklar tarafından da kabul görmemiş olmalı ki salon içerisinde yer alan sadece 5 ortak, aday ile birlikte salonda ayakta bulunan 2 kişi ile birlikte toplam kabul yönünde el kaldıran sayısı sekizde kaldı.

Demirel’e Allah şifalar versin

Buna karşın kongre salonuna sağlık sorunları ile katılamayan mevcut aday Mehmet Yaşar Demirel kongreye telekonferans yoluyla katıldı ve yaptığı kısa konuşmasında kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak genel kurula teşekkür etti.  Yani iki satırlık konuşma ve salonun içine asılan poster ile her iki seçimi de açık ara farkla kazandı.  Anlaşılan o ki  Mehmet Demirel ilçemizde kendi alanında bir marka. İlçemiz esnafının güvenine mahzar olan Demirel ve ekibine yeni görevlerinde başarılar diler, kongrenin ilçemize ve ilçe esnafımıza hayırlar getirmesini diliyorum. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hendekli     2018-03-26 Umarız ilçede karşılığının ne olduğunun fevkine varmış olur bir daha her seçim olan yere adaylık başvusunda bulunmaz.
Ercan yılmaz     2018-03-26 Herkezden allah razı olsun teşekkürler hendek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
MERCAN HARMANTEPE MAHALLESİNDE
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da
Sporculara diploma töreni Perşembe günü saat 19.30'da