bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

SURİYE YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI

Kocatöngel’den Suriye’ye 25 ton un

SURİYE YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI
SURİYE YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI admin
Bu içerik 540 kez okundu.

Hendek Kocatöngel Mahallesi, Suriye için yardım kampanyasına 25 ton un ile destek verdi.  

Hendek Belediyesi ve İnsani Yardım Derneği tarafından organize edilen Suriye’ye yardım tırı yola çıktı. 25 ton un ve 25 ton su Cuma Namazı çıkışında düzenlenen törenle Suriye’ye gönderildi

Rasimpaşa Camii önünde düzenlenen törene, Kaymakam Orhan Burhan,  Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Başkan Yardımcıları Sinan Baylan, Ahmet Kavakçı, AK Parti Hendek İlçe Kadın Kolları Başkanı Bedia Yılkın, Gençlik Kolları Başkanı Fadıl Fide, İHH Sakarya Başkanı Sabahattin Aydın, İHH Hendek Temsilcisi Cemil İşnel, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Hepimize büyük görevler düşüyor

 

İHH Sakarya Başkanı Sabahattin Aydın “ Hendek’ten yine bir yardım tırını Suriye’ye gönderiyoruz. Bundan sonraki süreçte bizim gibi sivil toplum kuruluşlarına ve hepimize büyük görevler düşüyor. Destek veren herkese başta Belediye Başkanımıza ve destek veren herkese teşekkür ediyorum.  Allah herkesten razı olsun “ dedi.

Hendek her zaman veren el olmayı seçti

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü de “Bizler elimizden geldiği kadar vatandaşımızın da katsıyla bu yardımları devam ettirmek istiyoruz. Hendek her zaman veren el olmayı seçti. Allah bize her zaman alan el olmayı değil veren el olmayı nasip etsin.  Bu tamamen Hendek halkının yardımseverliğinden kaynaklanıyor. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz gittikleri yerde önce gönülleri sonra alanları fethediyor, eğer bizlerde gönülleri fethetmeyi birazda olsa başarabildiysek ne mutlu bize ne mutlu Hendek halkına ” diyerek, yardımlarından dolayı Kocatöngel Mahallesi sakinlerine teşekkür etti.

Müslüman müslümanın kardeşidir, onların zor zamanlarında yanında olmak bizim insanlık vazifemizdir

Hendek Kaymakamı Orhan Burhan  “ Afrin’e bir hafta içerisinde üçüncü yardım tırımızı gönderiyoruz. Bu tırların hazırlanmasında katkı sağlayan Hendek Belediye Bakanımız İrfan Püsküllü’ye, İHH Hendek temsilcilerimize ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Suriye de çok şükür sular durulmaya başladı, inşallah tamamen güvenli hale geldikten sonra Suriye’yi vatandaşlarına teslim edeceğiz. Bu süreçte yardım eden herkese ve  Kocatöngel Mahallesi sakinlerimize bugünkü katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Müslüman müslümanın kardeşidir, onların zor zamanlarında yanında olmak bizim insanlık vazifemizdir” dedi.

Hendek’ten Suriye’ye çıkacak olan 25 ton un ve 25 ton su dolu yardım tırı, okunan duanın ardından yola çıktı. Suriye yardım tırı ilçemiz 14 nolu kamyoncular ve taşıyıcılar kooperatifi araçları tarafından ücretsiz olarak taşınıyor.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ  İSTEDİĞİNİ ALSIN!
İDARENİN VERDİĞİNİ DEĞİL, KENDİ İSTEDİĞİNİ ALSIN!
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL
RAMAZAN ÖNCESİ PİDEMİZ KÜÇÜLDÜ 370 GR: 3.00 TL