bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

TAKIM ELBİSE ÇOK GÜZEL AMA AĞI YIRTIK!

Hendek Belediyesi tarafından Sakarya Büyükşehir Belediyesine devri yapılan ve bu aşamanın ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafıından ihalesi yapılarak yeni bir yaşam merkezi Atatürk parkının yapımı yakın zamanda sonlanacak ve akabinden kullanım hakkı tekrardan Hendek Belediyesine devredilecek.

TAKIM ELBİSE ÇOK GÜZEL AMA AĞI YIRTIK!
TAKIM ELBİSE ÇOK GÜZEL AMA AĞI YIRTIK! admin
Bu içerik 1736 kez okundu.

Gariplik had safhada. Siyasiler suskun

   Hendek Atatürk Parkının sınırları tapu kadastro planlarında belli. Yıllar önce Çınar ağaçlarının bulunduğu alan yaya kaldırımı olarak hizmet verirken parkta yapılan restorasyon çalışmalarında yaya kaldırımı ve Muammer Sencer caddesinin büyük kısmı Atatürk parkına dahil edilerek  Muammer Sencer caddesinin daraltılmış olması oldukça dikkat çekti. Dikkat çeken bir konu ise bu yapılaşmaya ilçemizdeki hiçbir siyasi parti temsilcilerinin ses çıkarmaması…

Cadde neden daraltıldı?

    İlçe merkezinden Üniversite güzergahına giden cadde üzerinde inşa edilen yeni parkın  bariz bir biçimde yola taşması, caddeyi kaplaması sonrası  büyük bir çıkıntının bulunuyor olması yapılan park çalışmalarına gölge düşürdü.

Yasalar Belediyeye bu hakkı tanıyor mu?

   Nasıl bir aklın ürünüdür bilinmez ancak mülkün Belediyenin olması da Belediyeye işgal hakkı vermez.  Şu halde yapılan bu çalışmalara sessiz kalınıyor olmasını anlamak mümkün değil.  Başta yaya kaldırımının işgal edilerek park alanına kazandırılması ve Muammer Sencer caddesinin yaklaşık 2,5 metre daraltılmış olmasının kime ne faydası var?

Elbise güzel ağı yırtık!

Kısaca özetlemek gerekirse şu benzetme ile konuya derinlik kazandırmak isterim.  Giyilen takım elbise çok güzel ancak bu güzel elbisenin ağı yırtık, oldu mu?

Bütünlük olsa?

Bir Hendekli olarak hem konuyu gündeme taşımak hemde gelecek nesillerimize yakışır bir Hendek bırakmak adına böylesi güzel bir çalışmayı taçlandırmak adına  yapılan bu park çalışması caddenin karşı yakasına kadar aynı dizayn içerisinde yapılarak bütünlük korunmuş olsa nasıl olur?

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
SUÇ MAKİNESİ ÜÇ BAYAN YAKALANDI
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek
Babaoğlu’ndan Muay Thai’ye Destek