bizimhendek.com
Advert
Advert

Pazar günü iki ayrı seçim var

Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimlerinde sürpriz beklenmiyor. Mehmet Demirel’in her iki seçimi de farklı kazanması bekleniyor

Pazar günü iki ayrı seçim var
Pazar günü iki ayrı seçim var admin
Bu içerik 1157 kez okundu.

KOOPERATİFTE FARK VAR

Hendek’te 25 Mart Pazar günü her iki seçimin yapılacağı adres, Atatürk Spor Salonu olacak. Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimi saat 10.00’da başlayacak ve koopertife üye 814 esnaf oy kullanabilecek. Batmış halde devraldığı koopertifi, kredi verir hale getirerek büyük bir başarı sergileyen Mehmet Demirel’in seçimi çok farklı kazanması bekleniyor.

ESNAF ODASINDA 3 ADAY

Kooperatif seçiminin tamamlanmasının ardından saat 11.00’de aynı salonda, Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimine geçilecek. Odayı  yıllardır başarıyla yöneten Demirel’in, seçimden bir kez daha zaferle çıkması bekleniyor. Demirel’in bu seçimde rakipleri ise Recep Tiryaki ve Sebahattin Bedir olarak biliniyor. Odaya kayıtlı 1282 esnafın oy kullanma hakkı bulunuyor.

DEMİREL’DEN KONGREYE DAVET

Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Esnaf Kredi ve Kefalet Koopertifi Başkanı Mehmet Demirel, genel kurulların en meşru zeminler olduğunu belirterek, tüm esnafları Pazar günü yapılacak kongrelere davet etti

YASA GEREĞİ 3 YILDA

Öncelikle kooperatif seçimi için konuşan Demirel, “Daha önceki genel kurulda, üyelerimizden 3 yıllık yetki almıştık ancak yapılan kanun değişikliği nedeniyle kongrelerimizin bundan böyle her 3 yılda ve yılın ilk 3 ayı içerisinde yapılması gerekiyor. Bizler sonuçta kanunlarla kurulan ve devletin üst organlarınca denetlenen kuruluşlarız.  Bu noktada kimse öküz altında buzağı aramasın. Genel kurulda yapılanlar ve yapılamayanlar, yapacaklarımız tek tek ifade edilecek hesap raporlarımız onaya sunulacaktır” dedi.

ESNAFIMIZ İŞİNİ BİLİR

“Kooperatifimiz, şahsi hırslarına kapılan birilerinin, şamar oğlanı hiç olmamış ve bundan sonra da olmayacaktır” diyen Demirel, “Elimizi güçlü kılan, çalışma azmi veren, değerli üyelerimizin takdiri ve onayı olmuştur. Üyelerimizin genel kurula gelmeleri ve algı operasyonlarına pirim vermemeleri önem arz ediyor. Söyleyecek sözü olanlar gelsin ve meşru zeminde konuşsun” ifadelerini kullandı.  Demirel, esnaf odası seçimi içinde, “Esnafımız işini bilir, bugüne kadar olduğu gibi de yine doğru tercihi yapar” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BELEDİYEDEN NEMALANAN ZENGİNLER VAR!
BELEDİYEDEN NEMALANAN ZENGİNLER VAR!
HİZMETİN ADRESİ CUMHUR İTTİFAKI
HİZMETİN ADRESİ CUMHUR İTTİFAKI