bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Başkan Püsküllü 2019 seçimlerinde aday olacağını Uludere Sosyal Tesislerinden verdi.

Bu işin nasip olduğunu ifade eden Püsküllü, “biz koltuk sevdalısı değil hizmet sevdalısıyız”dedi.

Başkan Püsküllü 2019 seçimlerinde aday olacağını Uludere Sosyal Tesislerinden verdi.
Başkan Püsküllü 2019 seçimlerinde aday olacağını Uludere Sosyal Tesislerinden verdi. admin
Bu içerik 5498 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Plaket ve teşekkür

    Hendek Muhtarlar Derneğinin olağan toplantısı Hendek Belediyesi Uludere Sosyal tesislerinde kahvaltılı olarak gerçekleşti. Toplantıda 26 yıl Hendek Sosyal Yardımlaşma kurumunda hizmet veren  Meral Uygun hanımefendiye dernek başkanı Emin Kula tarafından çiçek ve plaket takdim edilerek bundan sonraki hayatında başarılar temennisinde bulundu.

   Hizmetler planlandığı şekilde devam ediyor

    Hendek Muhtarlar Derneği başkanlığınca organize edilen olağan muhtarlar toplantısında başkan Kula, ilçeye yapılan hizmetlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “ bir çok alanda büyük hizmetler yapıldı buna rağmen hala merkez mahallelerde olmak üzere bazı mahallelerimizde hiç hizmet alamamış yollarımız var. Şunu unutmayalım ki SASKİ’nin çalışma  alanlarında Saski’nin hizmetinin bitirilmesi bekleniyor çünkü yap-bozlara para harcayacak kadar zengin değiliz. Bu tür alanlarda hizmetler 2018 yılı yatırım programına alınarak belli bir plan ve program dahilinde yapılacaktır, muhtar arkadaşlarımızın anlayış göstereceklerine inanıyorum” diyerek yapılan hizmetlerden ötürü Hendek Belediyesine teşekkür etti.

Sen ben yok biz varız

    Toplantıda söz alan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü göreve geldiğinin üçüncü yılında yaptıkları hizmetleri anlatarak; “ seçim sürecine girdik. Bizim bir sloganımız var, ben sen yok biz var. İlçemizde icranın başında bizler olsakta ilçemizi  devlet kurumları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile ortaklaşa yönetiyoruz. Hendek herşeyin en iyisine layıktır” diye konuştu.

Allah mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun

    Kendisininde bir siyasetçi olduğuna vurgu yapan  Başkan Püsküllü,  Suriye Afrin’de yapılan terör operasyonlarında dikkat çekerek; “her ne kadar biz bölgemizde huzurlu isekte  ülkemiz yedi düvelle savaşta Allahü teala kendilerini muzaffer eylesin tırnaklarına zarar vermesin gittikleri gibi selametle ailelerine kavuşmayı nasip eylesin” dedi.  Püsküllü bu durumda kurumlarında üzerlerine düşeni yapmaları gerektiğine dikkati çekerek; “  her kurum ve kuruluş üzerine düşeni  eksiksiz yapmanın gayreti içerisinde olmalı” dedi. 

Her şey nasip işi, Hendek’in kabuğunu İnci başkan kırdı

Başkan Püsküllü her şeyin nasip kısmet meselesi olduğunu ancak bundan yatmak anlamı çıkarılmaması gerektiğini vurguladı. Dört dönem Hendek Belediye başkanlığı yapmasının ardından milletvekilliği için görevinden istifa  eden Ali İnci sayesinde Hendek’in kabuğunu kırdığını belirtti. Başkan Püsküllü; hizmet noktasında şevkle çalıştıklarına ancak buna rağmen insan olduklarını hata yapabileceklerini belirtip; “ asla ard niyetimiz yok asla kimseye önyargı ile bakmıyoruz, niyetimiz halistir” dedi.

Bizden önceki kuşak kıtlıkla bizler varlıkla imtihan oluyoruz

    Geçmişe atıfta bulunan Başkan Püsküllü;” onlar ayaklarına çarık alamıyor, bir buğday ekmeğini yiyemiyor, bahçelerinde yetiştirdikleri sebzeler, ahırlarında büyüttükleri hayvanların mamullerini yiyerek hayatlarını idame ettiriyorlardı. Günümüzdeki nesile baktığımızda en ufak köyümüzde dahi  o dönemin zenginlerinin evlerinde bulunanların 4-5 kat fazlası mevcut. Onlar bunlara rağmet sabrettiler, sebat ettiler, inanıyorumki bizlerden daha mutlu yaşadılar. Günümüzde ise varlık var, herşey var ama mutlu değiliz. Kiminin komşusuyla kiminin evlatlarıyla  problemleri var.”diyerek  “neyi payşamıyoruz? “ diye sordu.

Hizmeti nüfus yoğunluğuna göre yapacak olsak uzak mahallelere bir kamyon sıcak asfaltı ancak  dökebilirdik

Başkan Püsküllü Hendek’in coğrafi olarak büyüdüğüne dikkat çekerek “nüfus yoğunluğu olan mahallelerin olduğu ilçemizde nüfus başına iller bankasından gelen paralar ile bizler uzak mahallelere hizmet götürebilme mücadelesindeyiz yani bir anlamda nüfus  yoğunluğu olan mahallelerimize gelen paraları oralara aktarıyoruz. Şu bir gerçek ki eğer biz mahalledeki nüfusa göre  gelen paraları geldikleri bölgeler için harcayacak olsak uzak mahallelere herhalde bir kamyon asfaltı ancak dökebilirdik” diyerek Büyükşehir Belediyesinin ilçemize yaptığı hizmetlere teşekkür etti.

Ankara’ya spor bakanlığına gideceğiz

Kapalı spor salonu bitişiğinde inşası tamamlanan  suni çim sahanın tribün tamamlanması için Ankara’ya gideceklerini söyleyen Başkan Püsküllü; “  gerek SASKİ su konusunda gerekse bizler park, yeşil alanlar ve spor sahaları konularında elimizdeki imkanları son derece titiz kullanarak hizmette kesinti yaşatmıyoruz” diye konuştu.  Başkan Püsküllü 2014 yerel seçimlerinden bu güne 4 yılı geride bıraktıklarını ifade ederek; “  ilçemizde iki koldan hizmetler devam ediyor. Bunlardan biri Hendek Belediyesinin çalışmaları ikincisi de Büyükşehir Belediyemizin çalışmaları mevcut.

Büyükşehirden en büyük hizmet olarak sıcak asfalt aldık

 Başkan Püsküllü; “ Biz Hendek olarak Büyükşehir Belediyemizden  Hendek halkımızın hakkı olanı alması bizim Büyükşehirle ikili ilişkilerimiz ve uyumdan kaynaklandı. Zira biz diğer belediyeler gibi yolların alt yapısının Büyükşehir Belediyesince yapılmasını beklemedik ekiplerimizin başarılı ve planlı çalışmaları ila alt yapı çalışmalarına büyük katkı sunduk işte bu nedenle Hendek bu yıl azımsanmayacak derecede sıcak asfalt alabilmiştir” dedi.

Koltuk sevdalısı değil hizmet sevdalısıyız

Konuşmasında yaklaşan seçimlerede dikkat çeken Başkan Püsküllü;  2018 yılında da güzel hizmetler yaparak 2019 seçimlerine hazırlıklı gireceğiz. “ biz yöneticiler olarak çalışıyoruz. İnsan çalışmasının ardından imtihan olmak ister. Bu nedenle  her beş yılda bir halkın huzuruna çıkar imtihan oluruz. Ama en önemli imtihan bu dünyadan öbür dünyaya göçerken alacağımız karne notları daha önemli. Dünyevi işlerde ise halk en iyi öğretmendir ve karnemize vereceği not çok önemlidir. Başarılı görüyorsa kabul yok eğer başarılı bulmuyorsa hayır yönünde kararını bildirir bizlerde buna saygı gösteririz.  AK Partide siyasetin farklı kuralları var. Genel merkezimiz değişik platformlarda, değişik dallarda anketler yapar, temayül yoklamaları yapar. Bu sonuçların ardından bizlere ya göreve devam ediniz diyerek yol verir ya da biz seninle önümüzdeki dönem devam etmeyi düşünmüyoruz şeklinde görüş bildirir.  Hangi kararı verirse versin bizler genel merkezimizden gelen tebligata uyar ve partimiz için çalışmalarımızı  sanki görevdeymişiz gibi aralıksız çalışmaya devam eder, gösterilen aday etrafında birleşiriz. O nedenle bizler koltuk sevdalısı değil hizmet sevdalısıyız” diyerek 2019 yerel seçimler için hazırlandığının işaretini verdi.

Kazma vurmayın. Bu genel merkezimizin biz yerel yöneticilere talimatıdır

Geçen hafta İstanbul’da düzenlenen yerel yönetimler toplantısına katıldığını belirterek yaşananlarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Püsküllü,  “genel merkezimizin kararı olarak bizlere bu seçim süreci içerisinde kazma vurmamamız bunun yerine rutin belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra yarım kalmış projelerin tamamlanması noktasında hizmet vermemiz tebliğ edildi” diyen başkan Püsküllü, gazetecilerden gelen ( genel merkez talimatına toplu konut projeside dahil mi?) sorusuna  ise, “ 1000 konutluk toplu konut projemiz bu talimatın dışındadır” dedi.  AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hendekli     2018-03-06 Seçim startına girdiğimiz bu günlerde sayın başkanın bu açıklaması siyasetin hızlandığının işaretidir. Allah yolunu açık etsin sayın başkanım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?