bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

Babaoğlu konuştu: Seçime kaldı bir yıl… GELİYORUZ!

MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, AK Parti’nin 2014 seçim seçim beyannamesini göstererek, “Burada 41 proje var. Teleferik bile var. 4 yıl geçti, 21 tanesine ise hiç başlanmadı” dedi

Babaoğlu konuştu: Seçime kaldı bir yıl… GELİYORUZ!
Babaoğlu konuştu: Seçime kaldı bir yıl… GELİYORUZ! admin
Bu içerik 1730 kez okundu.

Babaoğlu, Hendek Belediyesi’nin yarıda kalan ya da çözümsüz hale gelmiş çalışmaları olduğunu da belirterek, 18 uygulamaları ve kentsel dönüşüm projesini örnek gösterdi.

İRFAN BAŞKAN BİR YIL DAHA MÜCADE EDECEK

Parti binasında gazetecilere konuşan Babaoğlu, “Belediye başkanımız, bence eski başkanın işlerini üstlenmesin. Düştüğü durumun farkındayız. Nereye el atsa yarım. Toplu konut işine başlayamıyor. Çözüm arıyor ama başta 18 uygulamalarında olduğu gibi işler çözümsüz hale getirilmiş. Görünen o ki; İrfan Başkan, 1 yıl daha mücadele edecek. Allah’ın izniyle 2019 Mart’ında göreve geldiğimiz de bitirilemeyen işleri de biz bitireceğiz” diye konuştu.

“Boyalı kağıtlarla, süslü afişlerle ve yapılamayacak işlerle, halkı kandırmanın bir anlamı yok” diyen Babaoğlu, kendisinin yeniden aday olduğunda; 1-2 tanesi üst düzey olacak şekilde, bölgelerin ihtiyaçlarına göre projelerle ortaya çıkacağını ifade etti.

ALDIĞIMIZ OYU KİMSE LEKELEMEYE KALKMASIN

Turgut Babaoğlu, eski belediye başkanı ve milletvekili Ali İnci’nin, MHP’yi işaret ederek, “Hendek’te bu yapının (FETÖ) o zaman kimi desteklediği, hangi parti için oy topladığı bilinen bir şey” sözleriyle ilgili de şöyle konuştu:

Siyasette kimseyle düşmanlığımız yok. Sadece rakip oluruz. Seçimden sonra da tebrik etmeyi biliriz. Bunu da yaptık zaten. Ali İnci verdiği mülakatta,maruz kaldığı bazı suçlamalara cevap vermiş. Hakkıdır, haklıdır orası ayrı. Benim ilgilendiğim konu, bizim oylarımızın yüksek olmasını bu yapıyla ilişkilendirmesidir. Buna itiraz ederim. Biz o zaman 53 bin seçmenin oyuna talip olduk. Aldığımız yüzde 43 oranındaki oy, anamızın ak sütü gibi helaldir. Kimse bunu lekelemeye kalkmasın. Beklentisinin altında oy aldıysa, kendisini sorgulamalı. Bu grupların, bize destek verdiğini söylediği bu yapıdakileri madem bu kadar iyi tanıyor, kendisini göreve çağırıyorum. Bu kişileri yetkili makamlara, savcılara bildirsin. Bizde bundan memniyet duyarız.

MHP MECLİSTE HALKIN ÇIKARLARINI GÖZETİYOR

MHP grubunun Belediye meclisindeki çalışmaları hakkında da bilgi veren Babaoğlu şöyle devam etti:

2014 yerel seçimlerinden bu yana, belediye meclisinde halkımızın verdiği muhalefet görevini yerine getiriyoruz. Hendek menfaatine olan konularda destek olurken, aykırı bulduğumuz işlere de karşı durduk. Belediyenin yaptığı bazı uygulamalarda mağduriyetyaşayan vatandaşlar, bize gelerek sitem ediyor. Bu konuya bir açıklık getirmemiz lazım. Belediye de 3 yapı var. Başkan, meclis ve encümen. Yetkiler ve sorumluluklar farklı. Vatandaşımız, encümenden çıkan bir kararı, meclis kararı olarak düşünüyor. Haliyle bizim muhalefet etmediğimiz yargısı oluşuyor. Böyle bir durum yok. MHP, mecliste halkın çıkarlarını gözetiyor. Bu konuda müsterih olsunlar. Bazı uygulamalardan ise belki birkaç kişi rahatsız oluyor ama bu nokta da, toplumun memnuniyeti önemlidir. Meclise gelen ve bizim oyumuza sunulan konular ya bütçedir, ya imar değişikliği ya da borçlanma gibi konular. Zaten meclis aritmetiğine göre, itiraz da etsek sonuç değişmez. Mecliste çoğunluk AK Parti’nin elinde. Buradan şu sonuç çıkarılmasın ama. İtirazlarımız değerlendiriliyor, icabında gündemden çıkarılıyor. Bu noktada haklarını yememek lazım.  

BÜYÜK KURULTAY İÇİN ANKARA’YA HAZIRLIK VAR

Babaoğlu, Hendeklileri  18 Mart Pazar günü Ankara’da yapılacak Büyük Kurultay’a da davet etti. MHP’nin 12. Olağan Büyük Kurultayı için Hendek’te bir organizasyon yapacaklarını belirten Babaoğlu, “Partili partisiz, kurultayımıza gelmek isteyen tüm Hendeklileri bekleriz. Kurultayımız, ülkemize milletimize hayırlar getirsin” dedi.

KALBİMİZ VE DUALARIMIZ ASKER VE POLİSİMİZLE

Afrin’de devam eden Zeytin dalı harekatına da değinen Babaoğlu, “Kalbimiz, dualarımız orada mücadele eden askerimizle ve polislerimizledir. Maalesef bölgeden zaman zaman acı haberler geliyor. Şehit olan kahramanlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralı asker ve polislerimize de şifa diliyoruz” ifadelerini sözlerine  ekledi.

BAHADIR DA BİLGİ VERDİ… KÖSTEK OLMUYORLAR

Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hüdaverdi Bahadır ise, bir soru üzerine Büyükşehir Meclisindeki çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Bahadır şunları söyledi:

İlçeden Büyükşehir’e taşıdığımız çalışmalar var. Bu çalışmaların yüzde 30’una dönüş yapıldığını gözlemliyoruz. Hükümet değiliz, belediye yönetimi de bizde değil ama asfalt, altyapı ve imar konularında vatandaşlarımızdan gelen talepleri, iletiyor ve takibini sürdürüyoruz. İlçede epey yol kat edildi. Her ne kadar aramızda bir yarış varsa da bize köstek olmuyorlar. Serkan Köse

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HENDEK’TE AĞAÇLAR BUDANIYOR
HENDEK’TE AĞAÇLAR BUDANIYOR
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?