bizimhendek.com
Advert
Advert
Advert

112 Acil ekiplerine takviye…

Yenimahalle ve OSB’deki istasyonlara takviye olarak, hastaneye ait ambulansın da yenilenerek artık vakalara çıkacağı bildirildi. İlave olarak bir de 4X4 Arazi Ambulansı geliyor

112 Acil ekiplerine takviye…
112 Acil ekiplerine takviye… admin
Bu içerik 697 kez okundu.

Sakarya 112 Acil Servis Başhekimi İsa Baygın, Acil Afet Şube Müdürü Doğan Öztürk, Umke Sorumlusu Çetin Akboyun, Haberleşme Sorumlusu Ercan Bulut ve Trafik Bilirkişisi Ahmet Samet Özbek ile birlikte Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü ziyaret etti.

Görüşmede, bulundukları konum itibariyle eleştiri konusu da olan 112 istasyonlarının ele alındığı öğrenildi.

Başkan Püsküllü ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, 112 Acil Servis hizmetlerinin verimliliği konularında fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi. Hendek’te iki adet acil servis istasyonu bulunduğunu anımsatan Püsküllü, Hendek Devlet Hastanesi’ne ait ambulansın da acilde kullanılması yönünde görüşbirliğine vardıklarını ifade etti.

ÜÇÜNCÜ İSTASYON GİBİ

“Gerekli hallerde hastane ambulansı da vakalara çıkabilecek” diyen Püsküllü, “Yenimahalle ve OSB’deki acil ambulans noktalarına ilave olarak hastanemizin ambulansı da hazır bekleyecek ve gerektiğinde vakaya yönlendirilecek. Şehir merkezinde de yer gösterebiliriz bu noktada bir sorun yok ama istasyonun OSB’den taşınması, yeni bir tartışma konusu olabilir. Tabi ileride bunu tekrar değerlendirebiliriz. Hastane ambulansıyla acil hizmetlerde 2 olan ambulans sayımızı 3’e çıkartmış olacağız. Böylelikle 112 ekiplerinin iş gücü de azalacaktır” şeklinde konuştu.

ARAZİ AMBULANSI SÖZÜ

Püsküllü, Sağlık İl Müdürü Aziz Öğütlü ile görüştüklerini, olumsuz hava ve arazi koşulları için tam teşekküllü bir 4x4 Arazi Ambulansının da Hendek’te hizmete alınacağını açıkladı. Serkan Köse

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaçak içki operasyonu
Kaçak içki operasyonu
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?
Yönetmelik ne diyor,Hendek Belediye'si ne yapıyor?