bizimhendek.com
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Şeytan ayrıntıda gizli…

Geçen hafta Sakarya genelindeki yaklaşık 30 oda başkanının katılımı ile gerçekleşen Hendek Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlığı seçiminde genel kurul tarafından verilen önerge kapsamında divan başkanlığını üstlenen SESOB başkanı Hasan Alişan mensubu bulunduğu esnafların sorunlarından örnekler verdi ve çözüm yollarına işaret etti. Alişan, esnafların sorunlarını dile getirirken siyasilere de ince mesajlar vermeyi ihmal etmedi.

   Şeytan ayrıntıda gizli…
   Şeytan ayrıntıda gizli… admin
Bu içerik 1436 kez okundu.

   Teşekkür neden rahatsız etti?

   Akabinden kongrede söz alan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’de ticaretin içinden geldiğini, ülkemiz ordusunun terör odaklarına karşı yurt dışı operasyonlar başlattığını, küresel güçlerin ülkemiz üzerinde ince hesapları bulunduğunu ülkemize yönelik siyasi ve ekonomik kumpaslar içerisinde olduğunun altını çizdi ve bu durumun ilçe ekonomimize yansımasını anlattı. Durum değerlendirmesinde bulunan Püsküllü, ilçemizde faaliyet gösteren  Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifini düştüğü iflastan çıkartarak kısa dönem içerisinde  hızlı bir biçimde finans kaynaklarını beşeri ilişkiler çerçevesinde çok iyi değerlendirmek sureti ile Sakarya bölgesinde bulunan onlarca kooperatifin dağıttığı finanstan daha yüksek bir parayı ilçe esnafına kazandırarak esnafı tefecilerden, yüksek banka faizlerinden kurtarmış olan kooperatif başkanı Mehmet Demirel’e teşekkürlerini ifade etti ve gönlünün devamından yana olduğunu açıkladı.

   Başarıyı görmezden gelmek Allah’a reva mı?

   Kongrenin ardından aday adaylarının alınması karşısında da sessiz kalmadı ve kamuoyunda yapılan spekülasyonlar karşısında da gerekli açıklamayı yaparak amacının bir adayı desteklemek olmadığını ancak ortaya konulan başarıyıda kimsenin görmezden gelemeyeceğini ifade eden bir açıklama ile kamuoyuna duyurdu. Açıkcası buraya kadar olan gelişmeler hayatın olağan akışı içerisinde gerçekleşti.

   Gözden kaçan ayrıntıyı sorgulamaları gerekirken…

   Bu durumu hazmedemeyen bazıları ise tüm bu gerçekleri, yaşanları görüp kendilerini gazeteci kisvesi altında toplumda yer edinmeye çalışan ve gazetelerinde çarşaf çarşaf reklamları yayınlanan bu adaylardan beklerdik ki; “ arkadaş ilçede basın mensubu olarak dolaşıyor, yapılan etkinlikleri takip ediyor ve bu etkinliklerde dile getirilen söylemleri kamuoyu ile paylaşıyorsunuz. Peki böylesi önemli bir kongreyi takip ettiğiniz, söylemleri kayıt altına aldığınız bir etkinlikte konuşulanları, kamuoyuna verilen mesajları niçin dile getirmiyorsunuz? Getirmeyecek iseniz  niçin kayıt altına alıyorsunuz? Bunlar sadece göstermelikten ibaret mi? Haberlerinizde  sadece ( birer teşekkür konuşması yaptılar) diyerek geçiştiriyorsunuz?  Sorusuna cevap aramaları, kendilerine gazeteci süsü veren basın danışmanlarınıza bunun hesabını sormanız  gerekmez miydi? Kısacası adama derler ki sem karşındaki aday Demirel’i eleştireceğini basın danışmanını sorgula…

   Kaynaktan istifade edeceksin ama kaynağı açıklamaktan kaçacaksın…

   Tüm bu gerçekler ışığı altında mesleğini seven, mesleğine saygı duyan biri olarak kongrede ifade edilen söylemleri tek tek, tane tane herkesin anlayabileceği bir tarzda kamuoyuna duyurmamızın akabinden bizim söylemlerimizin aralarına bazı söylemler ilave etmek sureti ile sözde basın açıklamasında bulunuyor, tüm bu yaşananlar karşısında haber sitemizin adını dahi söylemekten imtina ediyor, imzalar atmak sureti ile bizlerede Whap shap üzerinden yayınlamamız amacı ile gönderme cesaretinde bulunabiliyorsunuz.

   Başkan Demirel kin gütmedi husumet gütmedi

   Basın açıklamasının içeriğinde  devletin Halk bankası kanalı ile esnafına düşük faizli kredi kullanmasını sağladığından bahsedilmekte, kooperatif başkanlarının keyfi bir uygulama yapamayacağını yazmaktalar. Kaldı ki bugün kötüledikleri başkan bu mücadelede ekibi ile ağır cezada yargılandı dava beraatle sonuçlanarak aklandı.

   Demirel eleştiriyi değil alkışı, övgüyü hak ediyor

   Hülasa, Hendek Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi başkanı Mehmet Demirel, o dönemlerde  (bu kooperatifin işlerlik kazanması mümkün değil. Bu kooperatif kapatılmalı yeni üyelerle birlikte başka bir kooperatif kurulmalı) şeklinde söylemlerin ayyuka çıktığı bir ortamda  her türlü riski göze aldı, bu uğurda kendi evini dahi kaybetmek tehlikesine rağmen asla geri adım atmadı, azmi, hırsı ve taşıdığı sorumluluk anlayışı ile ettiği bu mücadele sonrasında, kooperatif üyelerinin  bugün kendisine ve çalışma arkadaşları ekibine duydukları güven doğrultusunda batmış, iflas etmiş kooperatifi nereden nereye getirdiği matematiksel hesaplarla ayan beyan ortadadır. Bu başkan tebrik edilmeyecek, bu başkana teşekkür edilmeyecek te birilerinin gelecek ihtiraslarına, hırslarına ve heveslerine mi kurban edilecekti.

   Yemek ikramını kendi çalışma arkadaşının restoranında vermesi neden sorgulanıyor?

  Bir dernek olsun, oda olsun ya da kooperatif olsun. Her aday kendi uyum içerisinde çalışacağına inandığı kişileri çalışma arkadaşı olarak seçmesi kadar doğal ne olabilir ki? Bundan bile nemalanmaya çalışan, laf ebeliği yaparak sözde ilçemizde bulunan lokantacı esnafının tepki vermesine matuf bu eleştiri bile hangi akla hizmet ettiklerini gösteren küçük bir örnek.

  En doğru kararı esnaf sandıkta verecek

   Bu arada kefalet kooperatifi başkanlığının yanı sıra esnaf odası başkanlığını da yürüten Demirel’in konremiz Hendek’imizin şanına uygun olması, katılımın yüksek olması  adına değişik gerekçelerin yanı sıra rakiplerine  daha fazla çalışma imkanı yaratması eleştiriye değil alkışa layıktır. İnanıyorum ki ilçe esnafımız algı operasyonlarına kulak asmayacak, yaşanan gerçekleri etüd edecek, temsil makamında bulunan başkanların kendileri için nasıl mücadele verdiklerini n hesabını iyi yapacak,  yapılacak olan seçimlerde de kararlarını bu yönde kullanacaklarını umut ediyorum. Şunun şurasında kongreye 25 gün kaldı. En iyi en doğru kararı esnafın sandıkta söyleyeceğinden kuşku ve endişe duymuyorum.

   Kalın sağlıcakla…

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Uslu     2018-02-28 Rüzgar esse muhalefetten bilecekler, hey gidi hey ne esnaf odsı başkanlık koltuğuymuş, ideallerinin GÜYA halka hizmet olan bir grup insan kendilerince aday oluyorlar, karşılarında yılların kurt siyasetisi DEMİREL varken bu koltuk kimseye yar olmaz, birde aşa yukarı koşturup, çöp gündem oluşturmuyorlarmı, uyuz oluyorum, elinde mavi dosyalar dosyaların içi boş :))) ah gidi ahh rüzgarr rüzgarr hep rüzgar
Hakan     2018-02-28 Habercilik mi güldürmeyin bizi :))) Hatta büroda arkadaşlarla kahkaha atıyoruz.. gazetecilikten başka herşeyi yapıyor kastettiğiniz kişiler. Biz sizi takip ediyoruz. şantaj :))) Halen gülüyoruz abi Serkan beye de selamlar.
Ekrem     2018-02-28 Kaybedeceklerini anladılar tabi. İhaleyi belediye başkanına yıkmaya çalışacaklar. İrfan Başkan tabiki batık bir kooperatifi ayağa kaldıran ve esnafa milyonlarca lira kredi kullandırır hale getiren Mehmet Demirel'i tebrik edecek. Ne bekliyordunuz?
Cihat     2018-02-28 KALKMIŞLAR BAŞKAN PÜSKÜLLÜ, NEDEN MEHMET DEMİREL'İ TEBRİK ETTİ DİYE TEPKİ GÖSTERMİŞLER... O KONGRE DE MEHMET DEMİREL'E AÇIKTAN DESTEĞİNİ AÇIKLAYAN SESOB BAŞKANI HASAN ALİŞAN'A DA GÖSTERİN TEPKİNİZİ DE GÖRELİM. BIRAKIN BU AYAK OYUNLARINI. SİYASET KURNAZLIKLARINI. İRFAN PÜSKÜLLÜ, KEFALET İÇİN TEBRİK ETTİ.
hendekli     2018-02-28 aday olacakların şartları belliyken kooperatife aday olan kişinin vergi kaydınının bulunmuyor olmasını nasıl açıklayacaklar karalamakla husumetle bir yere varılmaz. Sen değilmiydin iflas eden kooperatif yönetim kurulu üyesi iflas ederken mücadele etme sonra çık adayım de. sadece reklamın kötüsü olmaz. Aday bile olma koşulundan uzak birinin adayım diyip ortalıkta dolaşması komik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOFU ISINMA TURUNDA
SOFU ISINMA TURUNDA
2019 Yılının İlk Madalyaları
2019 Yılının İlk Madalyaları